Aerocool VX Plus kötü bir model mi?

500Tl yi CV450 ye vermiyorsan VX Plus a 300tl bile vermemen gerekir. Piyasa tabi ki benim tedarik ettigim yere gore sekillenmez. Ancak akakce en ucuzu bulmanin tek yolu degil.

Bulmaya calisacagim, son stoku ben almistim iletisime gecerim tedarikcimle.
Benim ihtiyacım yok, https://www.akakce.com/power-supply...Go2zxbgl5UtJIRVAS3HeTV50keyBe-VhoC4C0QAvD_BwE alacağım ben.
tedarikçiniz güvenilirse, alan alsın. Beni ilgilendirmez. Piyasada 800 TL civarında. Bu parayı vermem.

Yine anlatamadim ya, butcesi olmayan arkadaslar icin sözüm yok. Ama RX 6500 XT ve üstü kullanıyorsan VX Plus önerilmez.
Hocam RX 6500 XT düşük sayılabilecek bir kart 3700 TL civarı. Adam bir de güç kaynağına CV450 için 100-200 TL daha fazla mı versin? VX Plus kötüyse CV450'de kötü ve bana göre o fiyatı hak etmiyor. Kaliteli olarak ta XPG Pylon ve ya HV Pro alınabilir ancak fark neredeyse 300 TL HV Pro ile. Zaten zorunda olmasa herkes çeker XPG Core Reactor'ü. Fiyatlar VX Plus'a sürüklüyor.

Bu arada Aerocool'un her güç kaynağı VX Plus seviyesinde değil.
80+ Platinium bir PSU, yanlış hatırlamıyorsam Tier A bir PSU. Gidip Aerocool kötüdür demek saçma. Önemli olan model.

Bunu şimdi gördüm, P7 Platinium serisinde kronik fan kontrolcü sorunu olduğunu gördüm LTT'de. Bazı kullanıcılarda da 600W tüketimde PSU kapanıyordu. Güç arttıkça fan hızının artmasına bağlı sorunlu fan kontrolcüye yolun gözükmesiyle açıklayabiliriz bunu.

P7 her ne kadar kağıt üzerinde kaliteli olsa da bu kalite için fan kontrolcünün değişmesi gerekli.

Eger PSU'ya butce kaliyorsa yeterince yanlis oneri, gerci 10K TL'ye de oradan buradan kisarak ancak sistem topluyor artik millet. Umarim PSU butcesi VX Plus'a kadar inecek kadar kotulesmemistir piyasa.

CV450 de iyi bir sey degil, donusturme methodu AC-DC, ic yapisina cok bakmadim bakinca daha iyi bir seyler soyleyebilirim.

XTC 500 de meh, 200 TL daha cikilirsa HV Pro var sifir. O cok daha iyi bu ikisinden.
XTC 500 bir tık daha iyi değil mi?

Geri
Yukarı