Aerox 3 Wireless kopuyor

eqNd

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Aerox 3 Wireless aldım 1 sene olmadı ve kopmalar, şarjın 2 saat gitmemesi ve 2.4 GHz'den kabloluya geçerken tüm USB takılı cihazlarım bağlantısı kopup tekrar bağlanıyor. Format attım düzelmedi sizce bu sorun neden kaynaklı?

1671653498763.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba aynı sorun benim aerox 3 wireless onyx 2022 faremde de var bir çözüm buldun mu ben baya uzun zamandır müzdaribim ama bir çözümü yok gibi duruyor.
Daha önce foruma yazdım fakat bir çözüm bilen çıkmadı maalesef zaten sadece bizde yaşamıyoruz bu sorunu aynı model veya farklı modellerde yurt dışında böyle bir sorun bir kaç aydır var cihazlarda.
Şu şekilde fareyi kullanırken sanki usb alıcısı sökülmüş gibi ışıkları yanıp sönmeye başlıyor (yani usb alıcısını bulmaya çalışıyor) sonrasında alıcıya tekrar bağlanıyor ve devam ediyor tamam bu durum normalde biraz can sıkıcı ama oyunda olunca iyice parçalama noktasına getiriyor. Yani siz fareyi kullanırken sanki alıcı sökülüyor ve 3 saniye sonra geri takılıyor bu ara zamanda da bağlantıyı yitiriyorsunuz.

Bu arızayı her şekilde denedim;
+PC değiştirerek
+Tip C portunu değiştirerek
+Tip C'den normal Tip A'ya pasif dönüştürücü ile
+Tip C'yi ayrı bir beslemesi olan Tip C hub ile
+Tip A'yı başka bir beslemesi olan Tip A hub ile
+Kendi içinden çıkan bir kerameti vardır diyip denediğim dönüştürücüsü ile...Aklıma gelmediyse de bir çok şekli denedim.
+Steelseries GG üzerinden tekrar eşleştirmeyi denedim.
+Steelseries bu fareye bir out of box modu koymuş veyahut factory reset, fareyi sıfırlıyorsunuz tüm ayarlarınızı siliyor sıfırlıyor ama sorun bir süre sonra devam ediyor önce sıfırlayıp sonra uygulama üzerinden tekrar eşleştirmeyi deneseniz bile bir süre sonra sorun ortaya çıkıyor.
+Yanında kullandığım tüm 2.4GHz cihazları kapatıp testleri yaptım fakat sonuç aynı...

Farenin garantisi yoksa ve kullanmaya devam etmek istiyorsan ya kablolu yada BT olarak kullanıcaksın ki biraz yüksek seviyedeysen BT modu sana çokta cazip gelmeyecektir rekabetçi oyunlarda.
USB kopma sorunu yaşamaya başladığın an bunu sürekli tekrar etmeye devam ediyor sürekli yani bir yöntem buldum onu söylicem onu yapınca biraz kesiyor ama sonra olmaya başladığında sürekli yapıyor, ilk başta 30 dakikada bir yapıyorsa sonra bu 2 dakikada bir yapmaya kadar iniyor ya fareyi değiştiriyorsunuz o an yada kablosunu takıyorsunuz yada, duvara fırlatıp ortadan ikiye bölüyorsunuz. Şuan da bunun bir çözümü paylaşılmadı ama yurtdışında bulabildiğim kadarıyla herkese değişim yapıyorlar. Bende Türkiye bayiisine yazdım gönderin dediler fakat daha gönderemedim göndersemde bişey olucağını sanmıyorum.
Şöyle Bir çözüm var ''kısmi'' çözüm!
aerox34-jpg.jpg

Aerox 3 WL yazan yanlışım yoksa Bluetooth bağlantısı onunla bir işimiz yok fakat, 2 numaralı Aerox Wireless yazan işaretlediğim aygıt 2.4GHz donanımı en uzun şekilde bu hatayı tekrar etmeden almanın yolu bunu sağ tık donanımı kaldır/sil dedikten sonra alıcıyı bilgisayardan çıkartıp tekrar takmak. Bu şekilde en uzun sorunsuz kullanımı sağlıyorsun ama sonra yapmaya başladığında süre kısalarak devam ediyor. Benim gözlemlerim bu kadar bir cevap bulursan benide aydınlatırsan çok mutlu olurum.

Geri
Yukarı