Afox RX 550 4 GB ve ASUS RX 550 2/4 GB arasındaki farklar nedir?

engin beyefendi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Asus:
ASUS RX550 2 GB (Akakçe)
ASUS RX550 4 GB (Akakçe)
Afox:
AFOX RX550 4 GB (Akakçe)

Bu ekran kartlarının 4 GB versiyonları arasında neredeyse 200-250 TL civarı fark var. Bunların arasında ciddi bir performans farkı var mı yoksa aynılar fakat farklı markalardan mı? İnternette tüm videolar ASUS ve MSI modelleriyle ilgili Afox'un videosunu bulamadım.

Sadece markalar farklı onun dışında aynı kartlar (4 GB olanlar için) ASUS olan daha bilinir bir markadır.

Asus:
ASUS RX550 2 GB (Akakçe)
ASUS RX550 4 GB (Akakçe)
Afox:
AFOX RX550 4 GB (Akakçe)

Bu ekran kartlarının 4 GB versiyonları arasında neredeyse 200-250 TL civarı fark var. Bunların arasında ciddi bir performans farkı var mı yoksa aynılar fakat farklı markalardan mı? İnternette tüm videolar ASUS ve MSI modelleriyle ilgili Afox'un videosunu bulamadım.
Aynı kartlar, farkı teknik destek marka ve soğutmaları belirler. 200-250 fark ile asus alınabilir, çok fark olsaydı gerek yok derdim.

Sadece markalar farklı onun dışında aynı kartlar (4 GB olanlar için) ASUS olan daha bilinir bir markadır.
Teşekkürler, artık 165 Hz monitör için para yetiyor. ☺️

Aynı kartlar, farkı teknik destek marka ve soğutmaları belirler. 200-250 fark ile ASUS alınabilir, çok fark olsaydı gerek yok derdim.

İkisi de 2 yıl garantili ve satıcı garantili yani ASUS veya Afox kendisi ilgilenmiyor.

Genelde ekran kartında marka farklılığı bir şey değiştirmiyor, Afox alınabilir.

Katılıyorum, biraz daha para koyup daha iyi bir ekran kartı al bence. Bu kartların ömrü bitti neredeyse.
Kendime alsaydım öyle denebilirdi ama 12 yaşındaki kardeşime alıyorum. Başımın etini yedi o yüzden ucuzdan gidiyorum ilerde RTX 3090 gibi bir karta yükseltme planım var.

Kendime alsaydım öyle denebilirdi ama 12 yaşındaki kardeşime alıyorum. Başımın etini yedi o yüzden ucuzdan gidiyorum ileride RTX 3090 gibi bir karta yükseltme planım var.

Olsun yine de mümkünse 2700'e RX6400 Low profile alın. Veya 2. el RX570 alın 1500'e.

Geri
Yukarı