After Effect ve 3DS İçin Temel Bilgisayar

Hocam sıvı soğutmayı çift fanlı kullanırsanız daha fazla performans alabilirsiniz. Hayırlı olsun tekrardan.

Hocam öncelikle sisteminiz hayırlı olsun. Güzel sistem olmuş.
İleride benzer sistem almak isteyenlere, ekran kartı QUADRO K2000, 780 ile fiyatları yakın ama bir grafik işlemleri için özelleşmiş bir kart önerirdim, madem amaç grafik tasarım bence quadro ekran kartı olmalı.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle sisteminiz hayırlı olsun. Güzel sistem olmuş.
İleride benzer sistem almak isteyenlere, ekran kartı QUADRO K2000, 780 ile fiyatları yakın ama bir grafik işlemleri için özelleşmiş bir kart önerirdim, madem amaç grafik tasarım bence quadro ekran kartı olmalı.

Teşekkürler, ne yapalım ancak bu kadarına gücümüz yetti

Aşağıdaki sitede Nvidia Quadro K6000 e kadar, Asus GeForce GTX 780 DirectCU II nin daha uygun ve fiyat performans açısından daha uygun olduğunu söyleyen bir karşılaştırma tablosu var.

Nvidia Quadro K6000 vs Asus GeForce GTX 780 DirectCU II - Ekran Kartları Özellikleri Karşılaştırma

Bu durumda K6000 e 10-12 bin lira vermeye bence hiç lüzum yok olsa olsa 780 den SLI yapar performansı biraz daha arttırırım.

Quadrolar işiniz çok acilse lüzumlu lakin aşırı pahalı. Çok profesyonel şirketler alabilirler. İlerde bizde çok para kazanırsak zamanda çok önemli olursa bakarız duruma.

K2000 den bahsetmiştim 780 e yakın fiyatı diyerek, k6000 herkesin hayali :) İnşallah işleriniz iyi gider ileride çok kazanırsınız...

O siteden karşılaştırma yaptığımda k6000 e kadar 780 her seferinde artıları daha çok çok olan kart olarak üstün çıktı. Onu anlatmaya çalışıyorum.

K2000 nin performansı 780 den düşük adı quadro ama 780 daha sonra çıktı ve 780 daha performanslı görünüyor.

yani k6000 değilse o yüksek paraları k2000, k4000 veya k5000 e vermeye gerek yok.

Ekteki tabloda gtx780 yok idi.
Sadece quadroların performansı var idi.
Ben araya gtx780 in özelliklerini de ekledim.
Buna göre
2304 CUDA sayısı,
384 bit olması,
Memory Bandwidthin K6000 den bile çok olması 288
üç aşağı beş yukarı aynı yazılımları kullanması ile K5000 değilse bence quadro almanın manası yok.

Çünkü diğer quadrolar eski tarihli quadrolar.
Muadili Quadrolar 5000 ve üzeri gibi görünüyor.

Aşağıdaki linkte K6000 nin üstün olduğu görünüyor. Evet doğru.

Daha alt quadrolar ile karşılaştırdığımda ise her seferinde 780 üstün olarak gösteriliyor.

Aynı sitenin anasayfasından dilediğiniz ekran kartını karşılaştırabiliyorsunuz.

Yani

Asus GeForce GTX 780 DirectCU II > K2000
Asus GeForce GTX 780 DirectCU II > K4000
Asus GeForce GTX 780 DirectCU II > K5000
K6000 > Asus GeForce GTX 780 DirectCU II

Şeklinde bir sıralama var. Ne kadar doğru veya değil orasını ben bilemem aşağıdaki tablodaki değerlere bakınca da 780 gayet güzel ve performanslı bir kart.

Memory ekran kartlarında biliyorsunuz çok öne çıkmaz önemli değildir bit değeri önemlidir.

Nvidia Quadro K6000 vs Asus GeForce GTX 780 DirectCU II - Ekran Kartları Özellikleri Karşılaştırma

Dosya Ekleri

• Untitled-1.png
    Untitled-1.png
    43,6 KB · Görüntüleme: 428
Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Ram 2400 mhz önerirdim. Sistemi heralde mac kurcaksınız :)
Yok normal windows
8 bile değil 7 pro
Macsever değilim. Hatta nefret ederim.
After effect te ağır dosyalar açıyorum ramin yarısını bile dolduramıyorum. Açıkçası 2400 MHZ ram binde bir üç beş saniye farkedecek diye lüks

Yok normal windows
8 bile değil 7 pro
Macsever değilim. Hatta nefret ederim.
After effect te ağır dosyalar açıyorum ramin yarısını bile dolduramıyorum. Açıkçası 2400 MHZ ram binde bir üç beş saniye farkedecek diye lüks
Windows render performansı vermez. Windosta render 30 dakika'iken mac'te 10 dakka. Seçim sizin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı