After Effects RAM Kullanım Sorunu

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
After Effects CS6 kullanıyorum. Programa verdiğim RAM miktarı 2 GB fakat renderları yavaş alıyor. 10 saniyelik bir render bile 10 dakika falan bekletiyor, efekti az olsa bile. RAM veriyorum, hafızasını boşaltıyorum ama yine aynı. 0 tuşu ile video içerisinde render alıyor rahat çalışmak için fakat o bile yavaş doluyor veya yarıda kesiliyor. Bunun sebebi nedir? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu 2 GB RAM programın neyine yetsin? Ben 4K render alırken 16 GB yetmiyor sen 2 GB'tan bahsediyorsun. PC'de RAM'in en az 8 GB olacak. Ayrıca 650 Ti destekliyorsa Mercury Engine'i devreye sok. CS6'da yapmayabilirsin. O yüzden CC 2017 kullanman gerek.

Yahu 2 GB RAM programın neyine yetsin? Ben 4K render alırken 16 GB yetmiyor sen 2 GB'tan bahsediyorsun. PC'de RAM'in en az 8 GB olacak. Ayrıca 650 Ti destekliyorsa Mercury Engine'i devreye sok. CS6'da yapmayabilirsin. O yüzden CC 2017 kullanman gerek.

Tamam da abi ben 4K render almıyorum ki. Benim aldığım render çözünürlüğü taş çatlasa 1920x1080 oluyor. Zaten dediğim gibi 20 30 saniyelik videolar. Ağır efektler uygulamıyorum bile. Bilgisayarımda 4 gb RAM var, anca o kadar verebilirim. CS6 hafif bir program ve H.264 render desteği olduğu için bunu kullanıyorum. 2015 kullanıyordum onda da bu şekilde video içerisinde render yapmıyordu. Hafızasını falan siliyorum ama pek etkisi olmuyor. RAM takviyesi yapacağız o zaman başka yolu yok sanırım?

Tamam da abi ben 4K render almıyorum ki. Benim aldığım render çözünürlüğü taş çatlasa 1920x1080 oluyor. Zaten dediğim gibi 20 30 saniyelik videolar. Ağır efektler uygulamıyorum bile. Bilgisayarımda 4 gb RAM var, anca o kadar verebilirim. CS6 hafif bir program ve H.264 render desteği olduğu için bunu kullanıyorum. 2015 kullanıyordum onda da bu şekilde video içerisinde render yapmıyordu. Hafızasını falan siliyorum ama pek etkisi olmuyor. RAM takviyesi yapacağız o zaman başka yolu yok sanırım?
Windows PC'de After Effects kullanmak tam bir karın ağrısı. Ben 6 GB ram ayırdım. Değil 4K 10 dklık Full Hd video renderlamak bile bir ömür alıyor. Preview'ı quarter a alıp dene işe yaramaz arka plan programlarını kapat bir de oyle dene çok faydalı olacağını sanmam ama

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı