After Effects, Vegas ve Photoshop için ekran kartı önerisi

Pedefe Dayı

Hectopat
Merhaba sevgili Technopat arkadaşlar,
Kızmayın, malum benzer konular var ve hepsini de okudum merak etmeyin. Lakin sistemim yeni olduğu için, ekran kartı konusunda bilgim iyi olmadığı için güncel bir öneri bulamadım ve iyice de kafam karıştı. Mazur görünüz.
Bilgisayarım (kurumsal/kurumun bize tahsis ettiği yeni bilgisayar) değişti. i7 9700 işlemcili, 22 GB 2666 MHz RAM ve kendi stok Intel UHD 630 ekran kartı mevcut. Oyun oynamıyoruz. Fakat bol bol tasarım ve After Effects ile uğraşıyoruz. Bu sistem bu hali ile yeterli midir? Maksimum uyumlu diye okumuş olduğum illa ki 1080, 2070, 2080 tarzı bir ekran kartı mı almak gereklidir? Bu darboğaz dediğiniz olayı grafik tasarımlarda da yaşar mıyız? Ya da makul bir bir kart; 750 Ti, 1050 Ti, RX 570 gibi kartlar alsak ne olur?

Şimdiden teşekkür ediyorum sevgili Technopat.:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sevgili Technopat arkadaşlar,
Kızmayın, malum benzer konular var ve hepsini de okudum merak etmeyin. Lakin sistemim yeni olduğu için, ekran kartı konusunda bilgim iyi olmadığı için güncel bir öneri bulamadım ve iyice de kafam karıştı. Mazur görünüz.
Bilgisayarım (kurumsal/kurumun bize tahsis ettiği yeni bilgisayar) değişti. i7 9700 işlemcili, 22 GB 2666 MHz RAM ve kendi stok Intel UHD 630 ekran kartı mevcut. Oyun oynamıyoruz. Fakat bol bol tasarım ve After Effects ile uğraşıyoruz. Bu sistem bu hali ile yeterli midir? Maksimum uyumlu diye okumuş olduğum illa ki 1080, 2070, 2080 tarzı bir ekran kartı mı almak gereklidir? Bu darboğaz dediğiniz olayı grafik tasarımlarda da yaşar mıyız? Ya da makul bir bir kart; 750 Ti, 1050 Ti, RX 570 gibi kartlar alsak ne olur?

Şimdiden teşekkür ediyorum sevgili Technopat.:)
Bende Nvida GT 730 var ve After Effects,Premiere gibi uygulamalar çok kasıyor.
Bence iyi ekran kartı al bende CC 2015 ve CS6 olduğu halde çok kasıyor.

Bütçeniz nedir?

1. Quadro K5200
2. Quadro K4200
3. Quadro P620
4. RTX 5000

Tasarım ile ilgilendiğiniz için Quadro daha mantıklı gibi.

Son düzenleme:
,

Önerim 1660 (sondaki) ama istediğinizi alabilirsiniz.

Çok teşekkürler sevgili teknopadlar 😊; söylediklerinizi, önerilerinizi araştırdım. Maddi sorunlardan ötürü 1660 öne çıkıyor. Bu render tarzı gibi işlemler için Cuda çekirdeklerinin sayısı önem taşımakta imiş ve photoshop/after effects/vegas/premier/animator/illustrator gibi firmalar nvidia ve cuda ile daha verimliyiz diyorlar imiş. Gönül ister Quadro ama bütçeme göre 1660'ın cuda çekirdeği de diğerlerine oranla biraz daha yüksek ve güncel olduğu için, 1660'ı seçtim. 🤝👍⭐

GÜNCELLEME:
Şuraya şu güncel işlemci ve ekran kartlarının after effects performanslarını bırakalım da yolu düşen fikir edinebilsin. 👀
Görsellerde gördüğünüz üzere sizin önerinizle almak istediğim "1660" ile size sormuş olduğum mevcut donanımım "intel uhd 630" arasındaki after effects performans farkı net görülüyor. Bu türden detaylı araştırmalara göre göze çarpan önemli sonuç şu; Adobe ve diğer usta kullanıcıların da belirtmiş olduğu, en pahalı ve üst seviye ekran kartı ile 1660 gibi daha altlarda kalan ekran kartlarının after effects performansı arasında uçurum yok ve minimal bir fark var. Bunu göz önünde bulundurarak ekran kartı seçin ve üst seviye oyun oynamıyorsanız, zengin değilseniz uçmayın demişler. Tabi quadroların daha da verimli ve pahalı olduğunu da not düşmek gerek. 💎

Dosya Ekleri

• GPU.jpg
    GPU.jpg
    95,7 KB · Görüntüleme: 76
  • CPU.jpg
    CPU.jpg
    103,7 KB · Görüntüleme: 85
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı