After Effects yüksek RAM kullanıyor

dipendenza

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknoloji / Donanım
Merhaba arkadaşlar, hemen konuya geliyorum. Bugün RAM kapasitesini 32 GB'ye çıkarmış bulunmaktayım. AE'ye bir türlü RAM sınırı koyamadım. 8 GB veriyorum, 10 GB veriyorum, olmuyor, üstünü kullanıyor (21 GB). Ne yapmam gerekiyor bu konuda? Bana yardımcı olabilecek veya tavsiye verebilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum. İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• 123.jpg
    123.jpg
    36,1 KB · Görüntüleme: 303
Neden az kullanmasını istiyorsun? Ne kadar gerekiyorsa o kadar kullanıyor. Siz kullanımı kısıtlarsanız işlemler yavaşlar.

Gayet normal yani.
32 GB'ın 30'unu kullanmasını ben normal olarak görmüyorum. Bilgisayarın içerisinde uğraştığım başka işlerimde var mecburen RAM kapasitesini düşürmem gerekiyor.

8 GB olarak değiştirdiğiniz kısım sisteme kalmasını istediğin RAM miktarı 24 olan ise Adobe'ye verdiğin RAM miktarı.
Teşekkür ederim hemen deneyeceğim. Gerçekten bana aşırı kullanması sorun değil fakat birden fazla program ile çalışmam gerekiyor kontrol edince şoke oldum.

Teşekkür ederim hemen deneyeceğim. Gerçekten bana aşırı kullanması sorun değil fakat birden fazla program ile çalışmam gerekiyor kontrol edince şoke oldum.

Söylediğim kesin çözüm hocam ben 8 GB kullanıyorum 32'e geçme hayalleri kuruyorum fakat ağır işler yapmıyorsanız sisteme 16 verebilirsiniz tavsiyem.

Yeni konular

Geri
Yukarı