After Effects'de [AMV ] edit nasıl yapılır?

rancyonlife

Femtopat
Daha fazla  
After Effects'de amv(anime Music video) edit yapmak istiyorum ama temel bilgilerden başka hiçbir bilgim yok onlarda şüpheli yine CapCut'ta bir şeyler yapıyordum ama kendimi geliştirmek için After Effects'e geçmem gerektiğini fark ettim ama ne kadar çabalasam da video kesip bölmekten başka bir şey yapamıyorum, YouTube'dan baktım Türkçe çok az kaynak var onlardan da bir şey anlamadım.

Eğer kaliteli bir edit yapacaksan After Effects tercih ederim. TikTok editleri vb. şeyler yapacaksan Premiere Pro kullan. After Effects daha kapsamlı program daha iyi işler yaparsın bende amv üzerinde çalışıyorum After Effects kullanıyorum istersen yardımcı olabilirim ogrenmen hakkında.

Eğer kaliteli bir edit yapacaksan After Effects tercih ederim. TikTok editleri vb. şeyler yapacaksan Premiere Pro kullan. After Effects daha kapsamlı program daha iyi işler yaparsın bende amv üzerinde çalışıyorum After Effects kullanıyorum istersen yardımcı olabilirim ogrenmen hakkında.

Yardım edebilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Müzikle klipler sync yani ritim içinde olacak şekilde klipleri kesmeye başla. Örnek olarak şarkıda davul/bass varsa her vurduğunda klibin kesildiği sahneye geç, tam yumruk mu atacak karakter; davul vurunca atsın. Bu şekilde önce bi taslak çıkar kendine ardından efektleri ve renk kalitesini beğenmediysen filtreyi koymaya başla. "How to add shake effect" yazarak youtube'tan yabancı rehber videolarına bak, sony vegas-adobe hangisini kullanıyorsan onların yaptığını kopyala. Klipleri kestiğin noktalara geçiş efektleri koy. Sync'leme+shake ve transition -geçiş efekti- halledilince zaten ortaya bir şey çıkacak, ondan sonra da onu daha da güzelleştirmek adına tek tek ne efekt varsa ona bak programda. Exposure ayarını tam yumruk atıldığında çok yükseğe çıkar mesela her yer parıldasın falan, one punch man yumruğunu atarken efektler mefektler koy işte. Şöyle yani... Bir de kullanacağın programın adı her ne ise, mesela after effects ise; "adobe after effects vfx pack/plugin pack" yaz youtube'a. Halihazıra hangi efektler vs. ünlüyse öyle az çok öğrenirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sana yazdıklarımı bu videoda yapmıştım yıllar önce mesela, sadece şarkıda davullu yerlere göre videoyu dizip bir iki efekt eklemişim.

Geri
Yukarı