Afterburner açınca Core Clock hızı düşüyor

kasikciserhad

Hectopat
1 buçuk aydır bu sorunu yaşıyorum. Afterburner'i defalarca kaldırdım ve tekrar yükledim ama sorunu çözemedim. Ekran kartı sürücülerimi sildim düzelir diye ama o da aynı şekilde etki etmedi. Sistem izleme için kullanmak istiyorum ama açtığım anda "Core clock" hızı 400MHz oluyor. Hem bellek hem de çekirdek hızlarını 1040MHz'e kadar overclockladım, bellek hızım gerektiği gibi yükselip düşerken, çekirdek hızım sabit 400MHz kalıyor. Oyunlarda FPS düşürüyor ve sistemi yeniden başlattığımda düzeliyor (Afterburner'i açtığım an tekrar 400MHz oluyor.) Daha önceden Afterburner ile çok rahat oyun oynuyordum ama şimdi açmak dahi istemiyorum. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• 1670676086130.png
    1670676086130.png
    81,6 KB · Görüntüleme: 21
  • 1670676123054.png
    1670676123054.png
    213 KB · Görüntüleme: 24
3 aydır ayar değiştirmiyorum. Oyuna girdiğimde düşük FPS aldığımı gördüm ve saat hızının 400MHz sabit olduğunu gördüm. Yakın bir zamanda da format atamam galiba.

Hocam tavsiyem atmanız yönünde ama belki daha basit bir çözümü vardır bilemiyorum. Bu arada format hiç zor bir şey değil aşırı basit eğer format atmaktan korkuyorsanız korkmanıza gerek yok.

Hocam tavsiyem atmanız yönünde ama belki daha basit bir çözümü vardır bilemiyorum. Bu arada format hiç zor bir şey değil aşırı basit eğer format atmaktan korkuyorsanız korkmanıza gerek yok.
Defalarca format attım, korkmuyorum ama şu sıralar müsait değilim ve yeteri kadar yerim de yok. Dosya kaybı ile uğraşmak istemiyorum, o yüzden formatlamıyorum.

Geri
Yukarı