Çözüldü Afterburner DirectX.log ve DXError.log hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1

Formattan sonra Afterburner DirectX hatası verdiği için yüklemeyi denedim ancak şimdi de böyle hata veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunun sakıncalı olduğunu düşünmüyorum, öte yandan soruna bu mu sebep oluyor bilemiyorum. Olmamalı aslında, bunda DX kütüphanesi yok ki. Ama bunu kurmak da gerekli değil yani. Zaten kurduğunuz yazılımlar ihtiyaç hissederse gerekli olanları kuruyor.
Gece temiz kurulum yaptım, şu an çatır çutur çalışıyor :) Konuyu kilitleyebilirsiniz, yardımlarınız için teşekkürler.
Basit bir çözüm önerisi olacak ama Steam'i kapatıp öyle dener misiniz?

Şimdilik yeni bir rapor almanıza gerek yok, siz Steam'i kapatırken biraz daha bakınacağım forumlara.
Hocam başka bir öneriniz var mı? İyice canımı sıkmaya başladı, Windows 11 ISO'sunu tekrar indirdim olmazsa tekrar format atacağım. Programları kurmayı yeni yeni tamamlamışken temiz kurulum bayağı canımı sıkacak. @Bora Dere.

@Ali Pınar Sizinle aynı Windows Build'ini kullanan başka bir üyede de aynı sorun var. Rapor içerikleri de birebir aynı ama sorunun kaynağını bir türlü bulamadım.

Temiz kurulum yapacaksanız ve Windows 11'de kalmak için bir nedeniniz yoksa Windows 10'a dönmenizi öneririm.

Çok benzer hatayla yakında karşılaşmıştım, konu sahibi dönüş yapmadığı için çözebildim mi emin olamadım ama sizdeki hatanın sebebini buldum galiba.

d3dx9_26 dosyasını System32 ve SysWOW64'ten silin, kurulumu tekrar çalıştırın. Düzelmezse yeni log dosyalarını paylaşın.

@Jayce, laptopu aldığımdan beri Windows 11 kullanıyorum, 1 yılı aşkın süredir iyice alıştım. Önceden olmayan bir sorun yüzünden muhtemelen Windows 10'a dönmeyi tercih etmeyeceğim. Yardımınız için teşekkürler.

@Bora Dere, bahsettiğiniz dosya System32'de yok, SysWOW64'te de sadece en alttaki dosyayı sildim:
1679767772006.png

Kurulumda tekrar hata aldım ve loglar:

DirectX dosyası hem Logs klasöründe DXError ile beraber hem de Windows'ta bulunuyor. Emin olamadığım için ikisini de yükledim.

O üstteki cab dosyalarının varsayılan konumu mu SysWOW64 yoksa siz mi oraya koydunuz? 8. mesajda sistem klasörlerine taşıdığınız dosyaları silip kurulumu tekrar dener misiniz? Bir önceki mesajımda sildirdiğim dosya kurulduysa onu da sistem klasörlerinden silin yine.

Bu işlem epey uzun sürebilir bu arada, ben de pek aktif değilim. Bu mesajdan sonra en yakın ne zaman bakarım bilemiyorum. Bilgisayarda işim acil, daha çok uğraşmak istemiyorum diyorsanız temiz kurulum yapmanızı öneririm, muhtemelen daha kısa sürer.

O üstteki cab dosyalarının varsayılan konumu mu SysWOW64 yoksa siz mi oraya koydunuz? 8. mesajda sistem klasörlerine taşıdığınız dosyaları silip kurulumu tekrar dener misiniz? Bir önceki mesajımda sildirdiğim dosya kurulduysa onu da sistem klasörlerinden silin yine.

Bu işlem epey uzun sürebilir bu arada, ben de pek aktif değilim. Bu mesajdan sonra en yakın ne zaman bakarım bilemiyorum. Bilgisayarda işim acil, daha çok uğraşmak istemiyorum diyorsanız temiz kurulum yapmanızı öneririm, muhtemelen daha kısa sürer.
Sistem klasörüne dosya taşımadım, kurulum klasöründe olan dosyaları klasörden çıkardım. Mesajın devamında kurulum tamamlanırsa elle sistem klasörüne taşımamı söylemişti ancak tamamlanmadığı için sadece C:\Windows\SysWOW64'daki d3dx9_25.dll'i sildim.

Bir de bir şey soracaktım, formattan sonra All-in-One paketi kurmuştum. Bununla alakalı olabilir mi? Bunu yapmak sakıncalı mı, sakıncalıysa paketleri teker teker nereden kurmam gerekiyor? Pes edip temiz kurulum yaparsam aynı hataya düşmemek için soruyorum.

Bunun sakıncalı olduğunu düşünmüyorum, öte yandan soruna bu mu sebep oluyor bilemiyorum. Olmamalı aslında, bunda DX kütüphanesi yok ki. Ama bunu kurmak da gerekli değil yani. Zaten kurduğunuz yazılımlar ihtiyaç hissederse gerekli olanları kuruyor.

Gece temiz kurulum yaptım, şu an çatır çutur çalışıyor :) Konuyu kilitleyebilirsiniz, yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı