Çözüldü Afterburner DirectX.log ve DXError.log hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1

Formattan sonra Afterburner DirectX hatası verdiği için yüklemeyi denedim ancak şimdi de böyle hata veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunun sakıncalı olduğunu düşünmüyorum, öte yandan soruna bu mu sebep oluyor bilemiyorum. Olmamalı aslında, bunda DX kütüphanesi yok ki. Ama bunu kurmak da gerekli değil yani. Zaten kurduğunuz yazılımlar ihtiyaç hissederse gerekli olanları kuruyor.
Gece temiz kurulum yaptım, şu an çatır çutur çalışıyor :) Konuyu kilitleyebilirsiniz, yardımlarınız için teşekkürler.
Altta paylaştığınız link izin gerektiriyor izinleri değiştirirseniz bakabilme şansımız olabilir.

Kurulumu offline setup ile deneyin. Sorun yine devam ederse DXSETUP.exe için Process Monitor raporu paylaşırsınız, bir de öyle bakarız.

Kurulumu offline setup ile deneyin. Sorun yine devam ederse DXSETUP.exe için Process Monitor raporu paylaşırsınız, bir de öyle bakarız.

Umarım doğru almışımdır:

Bu Process Monitor raporu yukarıda paylaştığım DirectX kurulumuna ait değil gibi.

Guru3D üzerinden mi indirdiniz kurulumu? Öncesinde %temp% ve temp klasörlerini temizleyin ardından yukarıdaki paylaştığım kurulumla tekrar deneyin DirectX'i kurmayı.

Sorun devam ederse yeni bir Process Monitor raporu paylaşın.

Bu Process Monitor raporu yukarıda paylaştığım DirectX kurulumuna ait değil gibi.

Guru3D üzerinden mi indirdiniz kurulumu? Öncesinde %temp% ve temp klasörlerini temizleyin ardından yukarıdaki paylaştığım kurulumla tekrar deneyin DirectX'i kurmayı.

Sorun devam ederse yeni bir Process Monitor raporu paylaşın.
Son zamanlarda aynı dosyaları sürekli tekrar indirdiğim için IDM eski indirme penceresini önüme getiriyordu. Attığınız linktekini kurmamışım haklısınız. Dediklerinizi yaptım ve tekrar rapor paylaşıyorum:

Rapor daha önce karşılaştıklarımdan biraz farklı ama birkaç fikir var aklımda.

Kurulum d3dx9_25.dll dosyasını kuramıyor gibi. Manuel olarak kurmayı deneyelim.

• Öncelikle bu dosyayı varsa C:\Windows\System32 ve C:\Windows\SysWOW64 altından silin.
  • DirectX kurulumu için oluşturduğunuz klasördeki dosyalar arasından Apr2005_d3dx9_25_x64 ve Apr2005_d3dx9_25_x86 yazanları masaüstüne taşıyın. Klasörün içinde bu dosyalar bulunmasın.
  • DirectX kurulumunu böyle çalıştırmayı deneyin.
  • Kurulum tamamlanırsa Apr2005_d3dx9_25_x64 içindeki d3dx9_25.dll dosyasını C:\Windows\System32 yoluna, Apr2005_d3dx9_25_x86 içerisindekini ise C:\Windows\SysWOW64 yoluna kopyalayın.

DirectX kurulumu yine hata verirse yeni log dosyalarıyla birlikte yeni bir Process Monitor raporu paylaşırsınız.

C:\Windows\SysWOW64 içinde vardı, dosyayı sildim. Dediğiniz dosyaları klasörden masaüstüne taşıdım ve kurulumda yeniden hata verdi. Güncel rapor ve loglar:

Ek olarak, bundan mı kaynaklı bilmiyorum ama Rocket League'in dosyalarını doğruladığım halde her başlattığımda sanki ilk defa açıyormuş gibi DirectX paketi kuruyor.

Basit bir çözüm önerisi olacak ama Steam'i kapatıp öyle dener misiniz?

Şimdilik yeni bir rapor almanıza gerek yok, siz Steam'i kapatırken biraz daha bakınacağım forumlara.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı