Afterburner neden oyunlarda FPS'i artırıyor?

Daha fazla  
Arkadaşlar Valorant oynarken aldıgım FPS'den şikayetciydim. Düşük ayarlarda 230-320 FPS arası falan değiken gösteriyor 250'lerde falan takılıyordum. Sistem videolarına bakıyorum 350 400 arası ortalama yüksek ayarda merak edip MSI Afterburner indirdim acaba az mı kullanıyor diye aynı yerde 250 300 alıyorken MSI Afterburner'i açıp bakıyorum ortalama 330 350 FPS falan alıyorum ve sıcaklık değerim düşüyor. Afterburner ile 72-75 arasıyken MSI Afterburner kapandıgında 75-79 arası gidip geliyor. Sizce bu Afterburner nasıl bu kadar FPS arttırabiliyor? Artık sitemimi normal FPS vermesi gereken değerde oynamak istiyorum sorunu çözemedim bir.

Sistem 4060 5 5600.

Arkadaşlar Valorant oynarken aldıgım FPS'den şikayetciydim. Düşük ayarlarda 230-320 FPS arası falan değiken gösteriyor 250'lerde falan takılıyordum. Sistem videolarına bakıyorum 350 400 arası ortalama yüksek ayarda merak edip MSI Afterburner indirdim acaba az mı kullanıyor diye aynı yerde 250 300 alıyorken MSI Afterburner'i açıp bakıyorum ortalama 330 350 FPS falan alıyorum ve sıcaklık değerim düşüyor. Afterburner ile 72-75 arasıyken MSI Afterburner kapandıgında 75-79 arası gidip geliyor. Sizce bu Afterburner nasıl bu kadar FPS arttırabiliyor? Artık sitemimi normal FPS vermesi gereken değerde oynamak istiyorum sorunu çözemedim bir.

Sistem 4060 5 5600.
Afterburner açınca fan hızlarını arttırıyordur bu yüzden sistem daha iyi çalışıyor olabilir.
UEFI(BIOS)'dan fan hızlarını sessiz mod'dan performans moduna getirin.

Afterburner açınca fan hızlarını arttırıyordur bu yüzden sistem daha iyi çalışıyor olabilir.
UEFI(BIOS)'dan fan hızlarını sessiz Mod'dan performans moduna getirin.

ASUS biosundaki fan ayarı gerçekten performans arttırıyor mu?

Hocam her anakartta fan kontrol olmayabilir yeni konu açarsanız yardımcı olabilirim.

Bende dengeli modda da ondan sordum.

Hocam fan ayarlarım performans modda ekran kartımın fanı belli bir dereceden sonra çalışıyor oda 60ı geçince açılıyor Valorant'tayken tekrar 45'lere falan düşüyor bu da Afterburner'in ana sekmesi herhangi bir şey açık mı acaba ben anlamıyorumda.

1711035000457.png

Sistem 4060 5 5600.
Afterburner ile oc falanda yapiliyor sanirsam acinca oc yapiyor.

Afterburner ile OC falanda yapiliyor sanirsam acinca OC yapiyor.

OC için ayar yapmak lazım değil mi normalde direk açınca ocli mi geliyor?

Hocam bir de sıcaklık değerleri bu kadar FPS fark ettiriyor mu çünkü işlemcimde 4 5 derece tek oynuyor ekran kartım ise 60dereceden yukarı cıkmıyor 60 dereceden yukarı cıkınca fanlar çalışıyor otomatik.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı