Afterburner Programının Oyun Zevkini Düşürmesi

Hüseyin42

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Eskiden açardım oyunumu oynardım ama şu an oyunu açmadan bu program şart gibi açıyorum. Gözüm sürekli sol tepede. Kaç FPS alıyorum, işlemci ne kadar kullanıyor, sıcaklıklar ne alemde, fan kaçla dönüyor, VRAM - RAM ne kadar kullanıyor vs. sürekli bakıyorum. Bazen buna bakmaktan oyuna odaklanamadığım oluyor. Gördüğüm kadarıyla hem forum da hem de Facebook gruplarında her kullanıcı bu programı açıp giriyor. Keşke hiç bilmeseydim, hastalık gibi bir şey oldu. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, aynı dertten muzdarip misiniz?

Eskiden açardım oyunumu oynardım ama şu an oyunu açmadan bu program şart gibi açıyorum. Gözüm sürekli sol tepede. Kaç FPS alıyorum, işlemci ne kadar kullanıyor, sıcaklıklar ne alemde, fan kaçla dönüyor, VRAM - RAM ne kadar kullanıyor vs. sürekli bakıyorum. Bazen buna bakmaktan oyuna odaklanamadığım oluyor. Gördüğüm kadarıyla hem forum da hem de Facebook gruplarında her kullanıcı bu programı açıp giriyor. Keşke hiç bilmeseydim, hastalık gibi bir şey oldu. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, aynı dertten muzdarip misiniz?

Hiç sorma yahu, sırf bu program yüzünden sistem değiştim. Eskiden MSI Armor RX570 kullanırdım, oyunlara girer Ultra açar oynardım hiçbir şey umrumda olmazdı. Sonra fanlar ses çıkarıyor diye konu falan açtım sıcaklık falan dediler bu programı yükledim, baktım oyunlarda 85 oluyor sonra bunun için konu açtım. Yüksek falan dediler ben de gittim sistemi sattım yeni sistem kurdum. Şimdiki sistemim çok çok serin çalışmasına rağmen ne olur olmaz diye her seferinde açıyorum. Açmasam bile oyun içindeki istatistikleri kapatıyorum oyuna girerken arka planda açıyorum oyundan çıktıktan sonra kontrol ediyorum ne olmuş ne bitmiş diye. Hastalık oldu :)

Geri
Yukarı