Ağaç ekelim

Merdione

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Hadi hep birlikte ağaç dikelim. Biliyorsunuz ki maalesef kuraklık var ve ormanlarımız yandı. Bu yüzden ağaç ekmemiz gerekiyor. Öncelikle belirtmek isterim ki ağaç ekmeniz için para şart değil. Yediğiniz herhangi bir meyvenin çekirdeğini ekebilirsiniz. Tohum çimlendikten sonra saksıda biraz bekletip, uygun yere ekebilirsiniz. Bu o kadar da zor bir şey değil tüm Türkiye beraber ekmeliyiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Merdione iyi tamam ama nereye dikebiliriz.
Her yerde apartman var bir park kaldı.

Apartman bahçelerine dikebilirsin, yeri olan bir tanıdığın varsa fidan verebilirsin, fidan bağışı yapabilirsin. Hatta balkonda saksıda yetişen ağaçlar da ekebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğunlukla dikmek için apartman izni istiyorlar. Çoğunlukla verilmiyor. Benim bahçem var ancak 4 bir yani beton, duvar kaplı olduğu için ağaç büyümez. Yangından etkilenen vatandaşlar için evler, apartmanlar, binalar yapılacak bu sefer hiç alan kalmayacak. "Elraenn" aldı yayıncı yakın zamanda 100.000 TL'den fazla bir bütçe ile aboneleri-takipçileriyle ağaç dikme projesi yapmayı düşünüyor. Tabii yaparsa, ne olacağı belli değil ama yaparsa İstanbul'da bende giderim.

Çoğunlukla dikmek için apartman izni istiyorlar. Çoğunlukla verilmiyor. Benim bahçem var ancak 4 bir yani beton, duvar kaplı olduğu için ağaç büyümez. Yangından etkilenen vatandaşlar için evler, apartmanlar, binalar yapılacak bu sefer hiç alan kalmayacak. "Elraenn" aldı yayıncı yakın zamanda 100.000 TL'den fazla bir bütçe ile aboneleri-takipçileriyle ağaç dikme projesi yapmayı düşünüyor. Tabii yaparsa, ne olacağı belli değil ama yaparsa İstanbul'da bende giderim.
Keşke ben de gidebilsem. Bahçeye ekemiyorsanız fidan bağışı yapabilir ve ya yeri olan tanıdığınıza verebilirsiniz. Ayrıyaten saksıda yetişen ağaçlarda var isterseniz balkonda da yetiştirebilirsiniz.

@377660 Eski binalar yine iyi yapılmış birbirinden uzak yapılmış biraz ferah yeni binaları hep birbirine yakın yapıyorlar garajda bodrum katında oluyor bahçe yok oda yetmiyor bitişik yapıyorlar binaları.

Fidan bağışı yapılmalı fakat yanan bölgelere yapmayın. Oralar kendisini 5 yıl içinde tamir edecek zaten. Çok güzel olur Antalya/Döşemealtı'nda 100 fidanım var. Gidip sulamayı planlıyorum açıkcası. OGEM-VAK,TEMA gibi kurumlardan bağış yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı