Her şey dahil Shark 7A-RTX SUPER sistem nasıl?

DürümMaster

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda bir sistem toplamayı düşünüyorum ve seçtiğim parçalardan daha iyileri varsa önerilerinizi bekliyorum.

FPS oyuncusu değilim ve mümkünse kendi seçtiklerimden çok da pahalı olmayan ürünler önerirseniz sevinirim. Bütçem 80.000 ama birkaç bin çıkabilirim.

Kasa:
Shark 7A (Resimdeki şekilde özelleştirdim)

Soğutucu:
Phantom Spirit

HDD:
Wd Blue 2TB

1. monitör:
Msi Mag 274QRFW

2. monitör:
R25i-30

Klavye:
Ajazz AK820PRO.

Mouse:
Razer Cobra

Mikrofon:
Razer Serien Mini

2. monitör belki biraz aşırıya kaçtı ama geriye kalan kısımdan memnunum. Şimdiden yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG-20240504-WA0013.jpg
    IMG-20240504-WA0013.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yakın zamanda bir sistem toplamayı düşünüyorum ve seçtiğim parçalardan daha iyileri varsa önerilerinizi bekliyorum.

FPS oyuncusu değilim ve mümkünse kendi seçtiklerimden çok da pahalı olmayan ürünler önerirseniz sevinirim. Bütçem 80.000 ama birkaç bin çıkabilirim.

Kasa:
Shark 7A (Resimdeki şekilde özelleştirdim)

Soğutucu:
Phantom Spirit

HDD:
Wd Blue 2TB

1. monitör:
Msi Mag 274QRFW

2. monitör:
R25i-30

Klavye:
Ajazz AK820PRO.

Mouse:
Razer Cobra

Mikrofon:
Razer Serien Mini

2. monitör belki biraz aşırıya kaçtı ama geriye kalan kısımdan memnunum. Şimdiden yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim.

Pardon monitör falan da eklemişsiniz ona göre tekrar gözden geçiricem sistemi şimdi pardon.

https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/XJ7RMSTB

71.409TL tutuyor.

Monitör olarak bunu öneririm.

Son düzenleme:
Pardon monitör falan da eklemişsiniz ona göre tekrar gözden geçireceğim sistemi şimdi pardon.

https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/XJ7RMSTB

71.409TL tutuyor.

Monitör olarak bunu öneririm.

Söylemeyi unutmuşum NVIDIA ekran kartı almak istiyorum.
Bu monitörü de görmüştüm güzel bir monitör ama satıcılarına güvenemediğim için almak istemiyorum.

Söylemeyi unutmuşum NVIDIA ekran kartı almak istiyorum.
Bu monitörü de görmüştüm güzel bir monitör ama satıcılarına güvenemediğim için almak istemiyorum.

İlk attığım MSI monitörün zaten satıcısı MSI yetkili satıcı yani bir problem yaşamazsınız ebrarbilgisayar üzerinde aldığınız üründen.

Ayrıca 2. monitörü sadece ekran olsun diye alıyorsanız ve özel bir iş için kullanmayacaksanız okadar pahalı bir monitör almanıza gerek yok. 75hz idare eder bir monitör'de işinizi görecektir.

Mikrofon olarak seiren mini değil bu attığımı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

İlk attığım MSI monitörün zaten satıcısı MSI yetkili satıcı yani bir problem yaşamazsınız ebrarbilgisayar üzerinde aldığınız üründen.

Ayrıca 2. monitörü sadece ekran olsun diye alıyorsanız ve özel bir iş için kullanmayacaksanız o kadar pahalı bir monitör almanıza gerek yok. 75Hz idare eder bir monitör'de işinizi görecektir.

Mikrofon olarak Seiren mini değil bu attığımı tavsiye ederim.

Önerdiğiniz ürünlere baktım hocam iyi ürünler bazılarını almam onlara ihtiyacım yok. Bütçeme göre yeniden düzenleyeceğim teşekkür ederim.

@DMN Hocam kusura bakmayın aradan biraz vakit geçti ama aklıma bir soru takıldı bütçe biraz sorun çıkarttığı için işlemciyi 7600'e düşürüp anakartı daha iyi bir anakart seçmek mantıklı olur mu geleceğe yatırım açısından?
Ayrıca render yapacağım için 7700X daha iyi ama 7600 de render için iş görür mü?

Bu da sistemin değiştirdiğim hali.

Son düzenleme:
Bu şekilde atıldığı zaman
Önerdiğiniz ürünlere baktım hocam iyi ürünler bazılarını almam onlara ihtiyacım yok. Bütçeme göre yeniden düzenleyeceğim teşekkür ederim.

@DMN Hocam kusura bakmayın aradan biraz vakit geçti ama aklıma bir soru takıldı bütçe biraz sorun çıkarttığı için işlemciyi 7600'e düşürüp anakartı daha iyi bir anakart seçmek mantıklı olur mu geleceğe yatırım açısından?
Ayrıca render yapacağım için 7700X daha iyi ama 7600 de render için iş görür mü?

Bu da sistemin değiştirdiğim hali.
Paylaş butonuna basıp paylaşırsanız daha iyi olur. Bu şekilde göremem.

Anakartı yükseltme bütçe zorluyorsa ramleri bunlar ile değiştir.

Soğutucu seçimi olarak da sıvı soğutma yerine bu attığımı kullanabilirsin biraz daha fiyat kırmak için. 2000TL civarı fiyat kırmış olursun.

Son olarak da biraz daha fiyat kırmak istersen ssd'yi kc3000 yerine bu attığımı takabilirsin.

Bu attıklarımla 3000TL fiyat düşmüş oluyor. İşlemciyi azaltmanı çok tavsiye etmem.

Bu şekilde atıldığı zaman.

Paylaş butonuna basıp paylaşırsanız daha iyi olur. Bu şekilde göremem.

Anakartı yükseltme bütçe zorluyorsa RAM'leri bunlar ile değiştir.

Soğutucu seçimi olarak da sıvı soğutma yerine bu attığımı kullanabilirsin biraz daha fiyat kırmak için. 2000TL civarı fiyat kırmış olursun.

Son olarak da biraz daha fiyat kırmak istersen SSD'yi KC3000 yerine bu attığımı takabilirsin.

Bu attıklarımla 3000TL fiyat düşmüş oluyor. İşlemciyi azaltmanı çok tavsiye etmem.

Evet bu önerdiğiniz şekilde daha iyi oldu peki bu markalar güvenilir midir, kısa süre sonra bozulmazlar değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı