Ağ'daki indirme hızını kısıtlamak

İyi günler,

Çalıştığım yerde ana bilgisayar bana ait (yani herkes aynı modemden bağlı ama, kontrol bende, hangi bilgisayara ne istersem kurabilirim). İstediğim şey, mevcut bağlantımın indirme hızını makinelere göre sınırlandırmak (1 makinesi 1 mbps, b makine 2 mbps gibi). Bunun için biraz araştırdım ama tatmin edici bir sonuca ulaşamadım. Kimi modem arayüzünden QoS kullanın diyo, kimisi mümkün değil diyo, kimisi adını bile duymadığım garip programlar öneriyor. Bilgisi olan varsa ve yardım ederse sevinirim,

İyi çalışmalar.

Zamanında gittiğim bir internet kafe her bilgisayar DU Super Controler kumştu. Sen de böyle yapabilirsin. Üstelik programı sistem tepsisinden de kaldırabiliyorsun. Görev Yöneticisi'ni de bloke ettin mi tamamdır.

Alternatif olarak her bir PC'ye Netlimiter da kurabilirsin. İstediğin işlem basit bir işlem değil. Hele ki elinde yönetilebilir bir Switch yoksa.

İyi günler,

Çalıştığım yerde ana bilgisayar bana ait (yani herkes aynı modemden bağlı ama, kontrol bende, hangi bilgisayara ne istersem kurabilirim). İstediğim şey, mevcut bağlantımın indirme hızını makinelere göre sınırlandırmak (1 makinesi 1 mbps, b makine 2 mbps gibi). Bunun için biraz araştırdım ama tatmin edici bir sonuca ulaşamadım. Kimi modem arayüzünden QoS kullanın diyo, kimisi mümkün değil diyo, kimisi adını bile duymadığım garip programlar öneriyor. Bilgisi olan varsa ve yardım ederse sevinirim,

İyi çalışmalar.

Merhabalar,

Yapmak istediğiniz işlem Bandwidth kısıtlama işlemidir; pratik çözümü Bandwidth kısıtlama modu olan bir ürün satın almaktır. Bu özelliği kullanarak belirlediğiniz bilgisayarlara istediğiniz hızda internet çıkışı sağlayabilirsiniz.

Bu ayarlamayı cihazın arayüzündeki ilgili kısımda kısıtlamak istediğiniz Ip adresi veya IP adresi aralığını, kısıtlamayı yüklemede mi yoksa indirmede mi yapmak istediğinizi ve Kbyte \Sn. cinsinden kısıtlanacak aralığı girerek yapabilirsiniz.

Bu özelliğe sahip WDS-300 Kablosuz AP-Router cihazımızı inceleyebilirsiniz. >> Netmaster

Ayrıntılı bilgi ve yardım için NetMASTER Destek Hattı'nı arayabilirsiniz. Destek hattımız her gün 08:00 - 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

0216 366 66 96
[email protected]

Saygılarımızla,

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı