Age of Empires 2: Definitive Edition DLC'ler alınmalı mı?

ExellionTR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
AOE 2: De Steam'de indirime girmiş, yalnızca campain odaklı - senaryoları oynayıp bitirmek için almayı düşünüyorum. Sizce DLC'ler gerekli mi? Kimileri modlarla senaryoları indirip oynanabildiğini söylemişler. Açıkçası tüm DLC'leri alırsam 700 ₺ civarı tutuyor, değer mi bilemedim.

Son düzenleme:
Valla ben bu türde hiç becerikli değilim ve genelini sevmem. Tek istisna olarak düzenli oynadığım tek örneği AoE 2. Onu da senin gibi campaign odaklı oynarım. DLC'ler gerçekten kıymetli. HD sürüm üzerine çıkan tüm DLC içeriği güncellenmiş bir şekilde Definitive Edition'da temel oyuna dahil. Bu haliyle bile güzel ve zengin bir içeriğe sahip. Ancak DE üzerine çıkanlar da alınabilir. Sadece son çıkan ikisi Return of the Rome ve Victors and Vanquished sevilmemiş gibi gözüküyor. Bilhassa V&V olanı doğru düzgün yenilik içermediği ve zaten mod atölyesinde olan topluluk yapımı beleş campaign bölümlerinin üzerine çöküp sattıkları için çok eleştrildi. Roma DLC'si için bir şey diyemem ama V&V alınmamalı. Daha önce çıkanlar ise gayet güzel. Eğer satın alınmadan oynamanın bir yolu varsa sen bilirsin ama yoksa tavsiye ediyorum.

Yani;
Lords of the West
Dawn of the Dukes
Dynasties of India
The Mountain Royals

olanları öneririm. En azından ilk ikisi almalısın. Onları çok sevdim ve şu aralar girip tekrar oynuyorum.

Bilhassa v&v olanı doğru düzgün yenilik içermediği ve zaten mod atölyesinde olan topluluk yapımı beleş campaign bölümlerinin üzerine çöküp sattıkları için çok eleştrildi.

Teşekkürler yorumunuz için. Şu kısımda yazdığınıza dayanarak soruyorum, o bölümlere şu an erişilebiliyor mu mod olarak? Şayet erişiliyorsa almanın da pek bir mantığı yok.

Teşekkürler yorumunuz için. Şu kısımda yazdığınıza dayanarak soruyorum, o bölümlere şu an erişilebiliyor mu mod olarak?
Bilgim yok maalesef. Zaten satın almıştım ve öyle oynadım. Mantıken düşününce mod atölyesinden falan indirip oynanabileceğini sanmıyorum. Microsoft parayla sattığı içerikler için buna müsaade etmez diye düşünüyorum. Sadece crack gibi dışarıdan indirip atılma şansı -belki- vardır. Araştırmadım.

Bu arada önceki mesaj için küçük düzeltme yapayım. Campaign genişleten DLC'lerde Return of Rome dördüncü sırada çıkmış. Ben üstte sırasıyla 1, 2, 3 ve 5. olanları verdim. Ücret sıkıntıysa o yazdıklarımda ilk ikisine öncelik verip ilerleyen zamanlarda 3 ve 5. olanı alırsın. Zaten eski olanlar görece ucuz.

Bilgim yok maalesef. Zaten satın almıştım ve öyle oynadım. Mantıken düşününce mod atölyesinden falan indirip oynanabileceğini sanmıyorum. Microsoft parayla sattığı içerikler için buna müsaade etmez diye düşünüyorum. Sadece crack gibi dışarıdan indirip atılma şansı -belki- vardır. Araştırmadım.

Bu arada önceki mesaj için küçük düzeltme yapayım. Campaign genişleten DLC'lerde Return of Rome dördüncü sırada çıkmış. Ben üstte sırasıyla 1, 2, 3 ve 5. olanları verdim. Ücret sıkıntıysa o yazdıklarımda ilk ikisine öncelik verip ilerleyen zamanlarda 3 ve 5. olanı alırsın. Zaten eski olanlar görece ucuz.

Yorumlardan yola çıkarak şimdilik bunları ekledim sepete. İleride indirim dönemi geldikçe diğer dlc'leri de alabilirim. Sizce nasıl, bir süre için böyle bir sepet yeterli mi ? Return of Rome dlc'sini aoe 1'in aynısı yazdıkları için eklemedim açıkçası ve 1. oyundaki seferler yok demişler.

Screenshot_1.png

Yorumlardan yola çıkarak şimdilik bunları ekledim sepete. İleride indirim dönemi geldikçe diğer dlc'leri de alabilirim. Sizce nasıl, bir süre için böyle bir sepet yeterli mi ? Return of Rome dlc'sini aoe 1'in aynısı yazdıkları için eklemedim açıkçası ve 1. oyundaki seferler yok demişler.

Eki Görüntüle 2174271
İlk oyuna yada ikinci oyunu ona benzeten Return of Rome paketine bir şey diyemem. Zamanında ilk oyunu sevemedim. Bu tür benim için sadece AoE 2'den ibaret. Ancak diğer seçtiklerin başlangıç için iyi. Bir daha indirim gördüğünde Dawn of the Dukes değerlendirebilir. Sadece iki yeni medeniyet gözüküyor olsa da gelen üç campaign güzeldi. Bende Lords of the West ile benzer tat bıraktı. Onu da aldığında ikinci oyuna dair güzel olan her detaya erişmiş olursun.

Eki Görüntüle 2174271
Hocam almadıysanız lütfen hiçbirini almayın. Çünkü seçtiğiniz 3 DLC de age of empires 25. Yıl paketinde var ve pakette age of 1,2,3,4 ve çeşitli DLCler mevcut, üstelik Xbox'ta 300 TL.

Steam'de sadece age of 2 ve 3 DLC için 12.5 dolar vereceğinize tüm seriyi alıp hikaye odaklı çeşit çeşit oynarsınız.

Aldıysanız iade edebilirsiniz.

Hocam almadıysanız lütfen hiçbirini almayın. Çünkü seçtiğiniz 3 DLC de Age of Empires 25. yıl paketinde var ve pakette age of 1, 2, 3, 4 ve çeşitli DLC'ler mevcut, üstelik Xbox'ta 300 TL.

Steam'de sadece age of 2 ve 3 DLC için 12.5 dolar vereceğinize tüm seriyi alıp hikaye odaklı çeşit çeşit oynarsınız.

Aldıysanız iade edebilirsiniz.

Hocam teşekkür ederim fakat age of 3 ve 4 tüm paketleriyle birlikte kütüphanemde var. 3'ü çok oynadığım için tekrar oynamam muhtemelen, 4'ünde senaryosunu 2 kez bitirdim, artık yalnızca arkadaşlarla Co-op girmek için oynuyorum. Yalnızca 2 de eksikti onu da Steam'den tamamladım 🙂.

Ne demek hocam, hayırlı olsun.

4 de aktifseniz beraber oynamak isterim hocam. Oyun içinden "Horontepenkoala" şeklinde ekleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı