Age of History 2 harita hatası

abimodemnerde

Zeptopat
Daha fazla  
Ekran görüntüsü 2022-09-17 153355.png

Age of History 2 de böyle bir sorun oluyor nasıl çözebilirim?

Sadece oynadığınız devirde medeniyetlerin bulunduğu bölgeleri gösteriyor. Medeniyet kurulmamış bölgelere gidemiyorsunuz. Modern dünya devrini açarsanız tüm dünya aktif oluyor.

Ülkenin gelişmesiyle alakalıymış.

Son düzenleme:
Bilimsel olarak gelişmemiş olduğun için haritanın çok küçük bir kısmı gözüküyor. O yerlerin yakınına askerinle gidersen ve bilimsel olarak gelişirsen o yerleri de görmeye başlarsın. Modern Dünya haritasında oynayınca tüm dünyanın gözükme sebebi ise o ülkelerin bilimsel olara gelişmiş olması. Eğer 1440 haritasını düzenleyip Osmanlı'nın bilimsel gelişmesini yükseltirsen tüm harita gözülür.

Modern dünya devrinde de aynı sorun oluyor. Oyna tuşuna basmadan önce sınırlar ülkeler tam ama oynaya bastıktan sonra mesela Türkiye'yi alıyorum Avrupa falan var ama Türkiye'ye uzak olan devletletlerin yarısı var diğer yarısı keşfedilmemiş olarak gözüküyor.

Bilimsel olarak gelişmemiş olduğun için haritanın çok küçük bir kısmı gözüküyor. O yerlerin yakınına askerinle gidersen ve bilimsel olarak gelişirsen o yerleri de görmeye başlarsın. Modern Dünya haritasında oynayınca tüm dünyanın gözükme sebebi ise o ülkelerin bilimsel olara gelişmiş olması. Eğer 1440 haritasını düzenleyip Osmanlı'nın bilimsel gelişmesini yükseltirsen tüm harita gözülür.
denicem

Düzeldi ülkemi geliştirdim ve yavaş yavaş gelmeye başladı şehirler, bu özellik yenimi geldi bilmiyorum ama en son oynadığımda bu yoktu yada ben hep eski sürümünü oynuyordum.

Modern dünya devrinde de aynı sorun oluyor. Oyna tuşuna basmadan önce sınırlar ülkeler tam ama oynaya bastıktan sonra mesela Türkiye'yi alıyorum Avrupa falan var ama Türkiye'ye uzak olan devletletlerin yarısı var diğer yarısı keşfedilmemiş olarak gözüküyor.
Türkiye'de o sorunun olmasının sebebi yine aynı neden. Türkiye, diğer ülkelere göre daha az gelişmiş. Mesela Rusya olarak oynarsan bu sorunla karşılaşmazsın.
Düzeldi ülkemi geliştirdim ve yavaş yavaş gelmeye başladı şehirler, bu özellik yeni mi geldi bilmiyorum ama en son oynadığımda bu yoktu yada ben hep eski sürümünü oynuyordum.
Bu çok eski bir özellik. Belki sürümler değiştikçe bu özellik gelişmiş olabilir.

Medeniyet teknolojin o bölgeleri görmek için yetersiz muhtemelen. Onu geliştirmelisin.

Geri
Yukarı