AgentTesla.DAP!MTB nasıl temizlenir?

Useradı

Picopat
Daha fazla  
FL Studio (müzik programı) için crack pluginler indirdikten sonra bilgisayarımda tarama yapmak istedim ve karşıma "AgentTesla" adında bir virüs çıktı. Windows Defender onu silse de bir süre sonra yeniden "Tehdit bulundu" diyor ve yine siliyor. Bu şekilde bir döngü halinde gidiyor.

Ne yapmam gerekli?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Agent Tesla günümüzde yaygınlaşıp sürekli gelişen yeni nesil keylogger virüsü. Malwarebytes ile tam tarama yapıp virüsleri temizleyin sorun devam ederse en temizinden format atın. Çünkü araştırdığımda pek zararsız bir virüse benzemiyor.

Ben antivirüs ile temizleme olayına kesin gözle bakmıyorum. Ama önce antivirüsler ile temizleyip (Kaspersky, Malwarebytes ve Norton önerimdir.) Sonra dosyalarınızı Google Drive'a yedekleyip format çakmanızı öneriyorum.

İlk önce görev yöneticisi>başlangıç kısmından bilmediğim programları devre dışı bıraktım ve dosya konumunu aç diyerek bilmediğim programların exe dosyalarını sildim Windows'un kendi antivirüs yazılımı artık sürekli uyarı vermemeye başladı.

Daha sonra Malwarebytes programı ile tarama yaptım o da çeşitli virüsler buldu onları da program üzerinden sildim. Bir süre sonra 2.ye tarama yaptığım zaman "tehdit algılanmadı" yazısı çıktı.

Şu an virüs yok diye görünüyor ama hala derinlerde bir yerde bir şeyler olabilir emin değilim.

Dosyalarınızı Google Drive gibi bir yere yedekleyip format atın. Böylece tam olarak emin olabilirsiniz. Ayrıca korsan ve güvenilirliğinden emin olmadığınız şeyleri indirmeyin.

İlk önce görev yöneticisi>başlangıç kısmından bilmediğim programları devre dışı bıraktım ve dosya konumunu aç diyerek bilmediğim programların exe dosyalarını sildim Windows'un kendi antivirüs yazılımı artık sürekli uyarı vermemeye başladı.

Daha sonra Malwarebytes programı ile tarama yaptım o da çeşitli virüsler buldu onları da program üzerinden sildim. Bir süre sonra 2.ye tarama yaptığım zaman "tehdit algılanmadı" yazısı çıktı.

Şu an virüs yok diye görünüyor ama hala derinlerde bir yerde bir şeyler olabilir emin değilim.
Kaspersky ile de taratın.

Yeni konular

Geri
Yukarı