Ağırlık arttırma

xagee

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Hafif bir bulk dönemindeyim ve olması gerekenden daha yavaş gelişiyorum. Ağırlıklarımdan dolayı diye düşünüyorum. Sizce uyguladığım programa ara verip 5x5 ağırlık antrenmanı uygulamalı mıyım? Ne kadar doğru olur?

Sabit bir ağırlıkta sürekli çalışmak size bir şey katmaz zaten.

Benim uyguladığım yöntem, her zaman en ağır ağırlıkta yapabildiğim kadar tekrar yapmak. Sayıya oynamayın, yapabildiğiniz en ağırda en çok tekrarı yapmaya çalışın. Nizami yapmayı unutmayın. Tavsiyem budur.

Sabit bir ağırlıkta sürekli çalışmak size bir şey katmaz zaten.

Benim uyguladığım yöntem, her zaman en ağır ağırlıkta yapabildiğim kadar tekrar yapmak. Sayıya oynamayın, yapabildiğiniz en ağırda en çok tekrarı yapmaya çalışın. Nizami yapmayı unutmayın. Tavsiyem budur.

Bu yöntemi uygulamaya devam edersem ağırlıklarım artmaya devam eder değil mi?

Bu yöntemi uygulamaya devam edersem ağırlıklarım artmaya devam eder değil mi?
Örnek vereyim, 5 kilo kaldırıyorsanız direkt 10 kilo kaldırmayın. 5 kilo kaldırıyorsanız 7.5 kiloya çıkartın, bir süre öyle devam edin. 7.5 kiloda bir süre sonra rahat hissedeceksiniz, o zaman 10 kiloya geçin.

Burada önemli olan en ağırı kaldırmak değil, en ağır ağırlıkta hareketi düzgün yapmaktır. Eğer hareketi düzgün yapamıyorsanız ağırlık düşürün.

Dediğim gibi kaldırırsanız ağırlığınız sürekli artacaktır. Yeterli proteini aldığınızdan emin olun, takviye olarak BCAA alabilirsiniz.

Örnek vereyim, 5 kilo kaldırıyorsanız direkt 10 kilo kaldırmayın. 5 kilo kaldırıyorsanız 7.5 kiloya çıkartın, bir süre öyle devam edin. 7.5 kiloda bir süre sonra rahat hissedeceksiniz, o zaman 10 kiloya geçin.

Burada önemli olan en ağırı kaldırmak değil, en ağır ağırlıkta hareketi düzgün yapmaktır. Eğer hareketi düzgün yapamıyorsanız ağırlık düşürün.

Dediğim gibi kaldırırsanız ağırlığınız sürekli artacaktır. Yeterli proteini aldığınızdan emin olun, takviye olarak bcaa alabilirsiniz.

Bugün başlayacağım uygulamaya, teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı