Ağırlık kaldırdığım halde neden kilom kas kütlesinden gidiyor?

judge0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben 1 hafta önce bugün diyete ve spora başladım. 2 gün gittim ve Full body çalıştım. Sabahları 3 yumurta öğlenleri elma akşamları ise tavuk spor günlerinde ise sabahları 3 yumurta öğle ve akşam tavuk pilav yedim ve 1 haftada 2.7 kilo verdim. Ama kullandığım tartı olan Xiaomi Mi 2 tartısına göre ilk başladığımda 63.64 olan kas kütlesi 62.59'a düşmüş sizce bu neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir haftada 2.7 kilo çok fazla da ondan dolayı. Ne kadar hızlı kilo vermeye çalışırsan kas kaybıda o kadar artacaktır. ideal olanı günlük 500 kalorilik bir açıklık bırakmaktır. Bu da 2 haftada 1 kilo eder aşağı yukarı. Protein alımına, Karbonhidrat alımına dikkat et. Kas kütleni koruyarak zayıflamak istiyorsan bu şekilde zayıflamalısın. Ben ayda 3 kilo vererek 30 kilo zayıfladım kas kütlemi de koruyabildim.

Bir haftada 2.7 kilo çok fazla da ondan dolayı. Ne kadar hızlı kilo vermeye çalışırsan kas kaybıda o kadar artacaktır. İdeal olanı günlük 500 kalorilik bir açıklık bırakmaktır. Bu da 2 haftada 1 kilo eder aşağı yukarı. Protein alımına, karbonhidrat alımına dikkat et. Kas kütleni koruyarak zayıflamak istiyorsan bu şekilde zayıflamalısın. Ben ayda 3 kilo vererek 30 kilo zayıfladım kas kütlemi de koruyabildim.

Anladım sağ ol.

1 Haftada maksimum 1 kilo vermelisin, aksi taktirde kas kaybı olacaktır. Ayrıca definasyonda iseniz kilonuz başına 2 gram protein alın ki kas kaybı en aza insin.

Büyük ihtimal yeteri kadar protein almıyorsun. Söylediklerine göre zaten almıyorsun gibi gözüküyor. Kilo verme döneminde kilonun 2x fazlası kadar protein almalısın.

Geri
Yukarı