Ağız kokusu

herto

Centipat
Merhabalar, dilimde beyaz bir tabaka var ve bunun ağız kokusu yaptığı bariz. Ne yapmalıyım nasıl geçer? O kadar dillimi vb fırçalıyorum, gargara yapıyorum fakat etki etmiyor. Ne yapmalıyım doktora başvurmam mı gerekir?

Dilde pas oluşuyorsa muhtemelen bakteri & mide hastalıkları mevcut sanırım. Doktora görünmen gerekiyor. Sonucunu bildirirsen sevinirim.

Dilinle alakalı olmayabilir. Büyük ihtimalle gözünle göremediğin bademcik taşı var. Youtube'a tonsil stones şeklinde aratırsan benzer birçok sonuca rastlayabilirsin. Kulak burun boğaz ya da diş hekimine giderek çözüm bulabilirsin.

Merhabalar, dilimde beyaz bir tabaka var ve bunun ağız kokusu yaptığı bariz. Ne yapmalıyım nasıl geçer? O kadar dillimi vb fırçalıyorum, gargara yapıyorum fakat etki etmiyor. Ne yapmalıyım doktora başvurmam mı gerekir?

Ağız kokusu düzenli diş fırçalamayla veya ağız bakımıyla geçmiyorsa mideden gelen bir koku olabilir. Bunun içinde diş doktoru yeşil çay önermişti mideden gelen kokuyu engellediği söyleniyor. Tabii tek içimde değil düzenli olarak kullanman lazım.

Doktora gidin randevu bulmakta zorlanıyorsanız bir aile hekimine baktırın önce vitamin eksikliğinden dolayı falan ise direkt çıkar zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı