Ağızda oluşan yara nasıl geçer?

alieren2222

Centipat
Sabah bu acıyla uyandım gittim aynada baktım ağzımda büyük yara çıkmış. Aft yarası diye düşünüyorum ama aft mı bilmiyorum, çok felaket acıyor ve dayanamıyorum. Ne yapacağım? Evde geçirebilecek yöntem var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabah bu acıyla uyandım gittim aynada baktım ağzımda büyük yara çıkmış. Aft yarası diye düşünüyorum ama aft mı bilmiyorum, çok felaket acıyor ve dayanamıyorum. Ne yapacağım? Evde geçirebilecek yöntem var mıdır?
Zannetmiyorum fakat üstüne çok bastırmayın ve bir şeyler tüketirken dikkatli olun.

Dostum Aktar olarak söylüyorum: Akide şekeri al aktarlardan ve yaranın olduğu yerde tut. Tadı kötü bir şey değil zaten bildiğimiz şeker.

Eğer uğraşamam diyorsan: Tuzu al yaranın oraya götür. Acıyacaktır ama çokta acımaz. Bilgin olsun.

Hava atmak için Aktar olarak söylüyorum demedim, Sallamadığımı bil diye dedim.

Eğer çok fazla ciddiyse hastaneye VB. git.

Geçmiş olsun.

Ağzımda ve boğazımda yara çıkmıştı 2 gün önce. Küçük bir bardağa biraz viski koyup ağzımda gargara yapıp yuttum. Ertesi gün hemen hemen geçmişti.

En nefret ettiğim şeylerden bir tanesi. Genetik olduğu için 2 haftada bir çıkıyor bende. Karanfil atın ağzınıza uyuşturur biraz. Aktar abimizin dediği gibi tuz da atabilirsiniz. Tuz gargarası falan yapın. Geçmiş olsun.

Bir çay bardağı soğuk suya 2 çay kaşığı karbonat atın. Süzün ve en az 50 saniye gargara yapın.
Fazla yapmayın dişetlerini yumuşatıp hassasiyet yapabilir.

Andorex ise gargaranın kralı... Fazla kullanmayın çünkü diş taşı yapmakta üstüne yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı