Ağızdan nefes almak zararlı mı?

Wuxios

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Tokat
Daha fazla  
Merhaba ben ağızdan nefes almaya çok alışkın olduğum için ağızdan nefes alıyorum her zaman. Bunun bana zararı var mıdır?

Toz vb. maddelerin büyük çoğunluğunu tutan kıllar var bu kıllar ağızda olmayacağı için sürekli olarak böyle nefes alıp verdiğinizde ilerde solunum yolu hastalıkları görülebilir.

Tüyler kuşlarda bulunur, insan yapısında tüy bulunmaz kıl vardır. Dalgınlıkla yazmışsınızdır ama düzeltmek istedim 😊

Toz vb. maddelerin büyük çoğunluğunu tutan kıllar var bu kıllar ağızda olmayacağı için sürekli olarak böyle nefes alıp verdiğinizde ilerde solunum yolu hastalıkları görülebilir.

Tüyler kuşlarda bulunur, insan yapısında tüy bulunmaz kıl vardır. Dalgınlıkla yazmışsınızdır ama düzeltmek istedim 😊
Garip bir soru olacak ama burnumdan nefes alıp ağızım açık kalsa kıl falan kaçar mı tik midir nedir ağızım hep açık kalıyor.

Aynı sorun bende de var ama benim ki psikolojik aşırı iç çekiyorum derin bir iç çekip nefes alıp ağızdan sonra veriyorum normalde burnumdan alıp veriyorum ama bende her iç çektiğim de tozlar mozlar ağzıma giriyordur nefes egzersizleri ile azalttım normalde her saat 5'den fazla yaparken şu an saatte 1,2 kez iç çekiyorum 4,7,8 kuralı diye bir şey var uygula yarıyor işe

Geri
Yukarı