Agon AG241QX monitörde yırtılma sorunu

Ongun AKIN

Hectopat
Daha fazla  
Sistem bilgileri;
  • i79700K işlemci
  • NZXT X72 işlemci soğutucusu
  • 32 GB 3000 MHz RAM (HyperX-Predator)
  • ASUS ROG Z390 GAMING h anakart
  • ASUS ROG (NVIDIA) RTX 2070 ekran kartı
  • Seasonic Prime 1000W Platinum güç kaynağı
  • Monitör; AOC agon AG241QX
Sorun; özellikle oyun oynarken sağa sola hareketlerde hissedilen, monitörün alt çerçeve sınırına belki bir iki parmak kadar mesafede bir görüntü yırtılması oluyordu. Monitör 144 Hz, 120 Hz'de çalışıyordu (daha önce de farklı bir oyunun harita ekranına geldiğimde hafif bir titreşim/dalgalanma hissediyordum o yüzden HZ değerini 120'ye çekmiştim, düzelmişti). 120'den 100'e aldığımda bu sorun ortadan kalktı ama birkaç günlük sürenin ardından yine hemen hemen aynı yerde yani monitörün alt tarafında bir kırılma oluştuğunu gözlemledim. Daha sonra HZ değerini tekrar 120'ye aldım sorun yine düzeldi.

Düzeldi düzelmesine ama tam olarak sorunun nedenini anlayabilmiş değilim. Prizim topraklama mı bilmiyorum, bir elektrik tesisatçısına baktıracağım. Onun dışında bilgisayardaki her şey güncel, sadece ekran kartının son sürücüsü yüklü değil ama sorun yazılımsal mı yoksa donanımsal gibi mi gözüküyor sizce? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörü ara sıra kapatıp aç benim monitörümde bazen çok uzun süre açık kalınca sapıtıyordu.Monitörde g sync veya freesync yoksa bu normal bişe.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı