AOC Agon AG241QX alınır mı?

BurakDuman973

Centipat
AOC Agon AG241QX
Model monitörü almayı düşünüyorum fakat fiyatı uygun geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle de bir inceleme videosu var sayın Ali Güngör'ün yaptığı.
Aklıma takılan en büyük şey videonun 2017'de atılmış olması. Sistemim ise 2 gün önce dizildi.

Bilgisayar özelliklerim;
RTX2060 Super Ventus GP OC.
Ryzen5 3600.
16 GB RAM.

Genel olanları yazdım detaya gerek yok bu konuda.

2K 144Hz bir monitör neden bu fiyatta acaba bunu merak ediyorum. Eğer içime siner ise alacağım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
TN panel kullanılmış. Renk doğruluğu ve canlılığı için bir takıntınız yok ise alınabilir.
Belki stoklarından çıkaramadıkları için ucuza koyulmuş olabilir. 2K monitörlerin piyasasını pek bilmiyorum.

Alınır fakat bilmeniz gereken bir özelliği var monitörün. Bazıları için sorun olabilecek bir özellik. Ekranın üzerinde çıkarılamayan yansıma/parlama önleyici mat kaplama mevcut. Ve bu kaplama yüzünden yazılar bulanık görünüyor özellikle beyaz ekranda. Oyunlarda falan sorun yaşamazsınız fakat normal browsing için iyi bir monitör değil.

Ne için kullanacaksınız bilmiyorum ama ben olsam eğer espordan para kazanmıyorsam, profesyonel olarak oyun oynamıyorsam bu monitörü almazdım. Çünkü TN panel. Renk kalitesi vasat.

Üsttekinin kavislisi:

Oyun için kullanacağım. Profesyonel değilim. 1 saat oyun oynadıktan sonra sıkılıp 1 saat kadar video falan izledikten sonra biraz daha oyun oynayıp kapatıyorum genellikle.

Babam 24ınch 1080P 144Hz monitör kullanıyor, 24 inch de bile pikseller belli oluyor ondan dolayı pek 27 ınch taraftarı değilim 1080P'de. 27 olacak ise 2K daha mantıklı değil mi?

24 inçte pikselleri görebiliyorsanız ya çok yakın bakıyorsunuz ya da kartal gibi gözlere sahipsiniz. 27 inç ve üzeri için 2K tabii ki daha mantıklı.

Geri
Yukarı