Agresif davranan öğretmene ne yapılmalı?

İyi akşamlar. Bugün arkadaşla başımıza bir olay geldi bayağı sinirlendim hala kararsızım konuyu anlatayım size. Geçen hafta müzik dersini seçtim 11. sınıfa gidiyorum bu arada. Müzik hocası iyiydi geçen hafta bu hafta değişmiş yeni hoca gelmiş. Arkadaşımla sırada telefondan bir şeyler izliyorduk 5 dakika tenefüsler çok kısa bu arada daha sonra hoca girmiş içeri ruh gibi hiç ses vermemiş yani görmedik de duymadık da. Geldi bize bağırdı direkt ayağa kalktık azarlamaya başladı diyor ki "burnunuzu sürterim yere müdürün odasına kadar götürürüm" falan. Sonra hocam kalktık ya ayağa dedim daha yeni gelmiş sınıfa ilk defa görüyorum böyle tanışma hiç iyi olmadı. Sonra aklınızı alırım falan dedi ve yeniden burnunuzu yere sürerek götürürüm müdüre falan dedi. Bir şey demedim başka hocaya, sinirden elim buz kesti. Şikayet etmeyi düşündüm sizce ne yapalım arkadaşlar? Tehdit ediyor "LAN'lı" falan konuşuyor derste böyle hoca mı olur ya?

Böyle öğretmenleri anında şikayet edin. Bu meslek öyle ağızına geleni söyleme mesleği değil karşında 15-16 yaşlarında çocuk var insan biraz düzgün uyarır.

Eğer ki o öğretmen okulda bilinen veya öğretmenler tarafından sevilen birisiyse hiçbir şey olmayacaktır.
Ben 10.sınıftayken çöp attığım için öğretmen beni azarlamıştı. 🙂

Yapacaklarınızı söyleyeyim. Ailenizi alın, müdüre gidip şikayetinizi belirtin. Ona rağmen ilgilenmem falan diyorlarsa da CİMER'e gideceğinizi falan söyleyin. Uğraşmak istemezler, şikayetinizi illaki değerlendirirler.

Benim zamanımda dayak yemek istemiyorsan susman gerekiyordu, benim gibi susmayanlar da her hafta en az bir defa dayak yerdi. Şimdiyse öğretmenleri şikayet etmekle tehdit ederek oyuncağın yapmak mümkünmüş sanırım. 3 yıl önce yeğenime vurmaya kalkışan öğretmene hayatı dar ettiler, benim dönemimde olsa diğer öğretmenler şikayet eden öğrenciye dayak atmak için sıraya geçerdi. :D

2 CRT monitöre sırayla kafamın geçirildiği bile oldu... Eski karanlık dönemler. :D Bir de zıplayıp tek seferde iki ayağıyla birden tekme atan psikopat bir fizikçi vardı, ölmüştür umarım. Dengesiz...

Benim zamanımda dayak yemek istemiyorsan susman gerekiyordu, benim gibi susmayanlar da her hafta en az bir defa dayak yerdi. Şimdiyse öğretmenleri şikayet etmekle tehdit ederek oyuncağın yapmak mümkünmüş sanırım. 3 yıl önce yeğenime vurmaya kalkışan öğretmene hayatı dar ettiler, benim dönemimde olsa diğer öğretmenler şikayet eden öğrenciye dayak atmak için sıraya geçerdi. :D

2 CRT monitöre sırayla kafamın geçirildiği bile oldu... Eski karanlık dönemler. :D Bir de zıplayıp tek seferde iki ayağıyla birden tekme atan psikopat bir fizikçi vardı, ölmüştür umarım. Dengesiz...
Al birini vur ötekine...
Güç kimdeyse o eziyor...
İki zihniyet de bozuk...

Bunun gibi öğretmenleri genelde merkezi yerlere atarlar pamuk gibi iyi kalpli öğretmenleride 2 adım atsan mayına basacağın yerlere atarlar.

Madem telefon sokabiliyorsun okula müzik dersi başladığında aç ses kaydını at telefonu cebine ders boyu kayıt alsın en azından elinde kanıt olur yetkili yerlere şikayet edersin.

Haberlerde görüyoruz öğretmeni dövdü doktoru dövdü diye (bazı) çalışanlar (özellikle devlet memurları) cidden dayağı hak ediyor.
Hocam ne olursa olsun çözüm kaba kuvvette, barbalıkta değildir. Gereken işlem ilgili mecralarda yapılır.

İyi akşamlar. Bugün arkadaşla başımıza bir olay geldi bayağı sinirlendim hala kararsızım konuyu anlatayım size. Geçen hafta müzik dersini seçtim 11. sınıfa gidiyorum bu arada. Müzik hocası iyiydi geçen hafta bu hafta değişmiş yeni hoca gelmiş. Arkadaşımla sırada telefondan bir şeyler izliyorduk 5 dakika teneffüsler çok kısa bu arada daha sonra hoca girmiş içeri ruh gibi hiç ses vermemiş yani görmedik de duymadık da. Geldi bize bağırdı direkt ayağa kalktık azarlamaya başladı diyor ki "Burnunuzu sürterim yere müdürün odasına kadar götürürüm" falan. Sonra hocam kalktık ya ayağa dedim daha yeni gelmiş sınıfa ilk defa görüyorum böyle tanışma hiç iyi olmadı. Sonra aklınızı alırım falan dedi ve yeniden burnunuzu yere sürerek götürürüm müdüre falan dedi. Bir şey demedim başka hocaya, sinirden elim buz kesti. Şikayet etmeyi düşündüm sizce ne yapalım arkadaşlar? Tehdit ediyor "lan'lı" falan konuşuyor derste böyle hoca mı olur ya?

Bizim sınıftada aynı tip bir fen maymunu var ve işin komik veya acayip tarafı kolejde okuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı