Çözüldü Ağzı yenmiş vida nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sparkyy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı 2 kere bilgisayarcıya götürmüştüm (aynı bilgisayarcı). Termal macun yenilenmesi için. İkisinde de yapmıştı bir şeyler. Bugünlerde yine yenilemek istemiştim. Bu sefer kendim yapacaktım ki vidaların ağzını yemiş ve hiç bir şekilde açılmıyor, 2-3 tane vida dışında. Bu vidaları bilgisayara zarar vermeden nasıl çıkartabilirim?

NOT: Neden bilgisayarcıya verdin? Keşke vermeseydin. Vermeden önce düşünseydin. Gibi mesaj atacak arkadaşlar hiç atmazsa daha çok yardım etmiş olurlar.

Çözüm
Vidanın ağız kısmına ince ama tornavida ile vida arasında bütünlük sağlayacak bir bez/kağıt parçası koyup öyle açmayı deneyin.
Vidanın ağız kısmına ince ama tornavida ile vida arasında bütünlük sağlayacak bir bez/kağıt parçası koyup öyle açmayı deneyin.
Peçete işe yarayabiliyor, üstteki arkadaşın dediği gibi birçok kez vidanın üstüne peçete koyup açmıştım yalama vidayı. Vidadaki boşlukları doldurup tornavidanın vidayı tutmasını sağlıyor.
Dediğiniz gibi kağıt ve peçeteyi deneyeceğim hocam teşekkürler.

Vida ile tornavida arasına lastiği denk getirip çevirin.Her zaman bu yöntem beni kurtarmıştır
Bunuda deneyeyim hocam. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı