Ahmet Ercan: Olası Marmara depremini 2045'ten önce beklemiyoruz

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Umarım 2045'ten önce olmaz, herkesin farklı bir düşüncesi var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıkçası, daha fazla kisi geldiginin yaklastigini soyluyor. Bu durumda en fazla olan goruse bakmak gerekir, ki o da yaklastigi. İnşallah olmaz ama boyle dusunuyorum.

Şu an bile ülkenin farklı yerlerinde 3 ve 4 üzeri depremler oluyor, önlem alınıp inşaatlar kontrol ediliyor mu peki? Hayır.
İnsanlar yine toprak altında kalacak.

Hiç kimse uğraşmak istemiyor senden örnek vereyim mesela. Kamuoyu oluşturup ülkenin bu halini sen ben sosyal medya aracılığıyla belki düzeltebiliriz çünkü bakan yok başka. Ama bizde mütahitlerden sorumlu tutuyoruz durumu. Evet onlar suçlu ama Allah'ın boomerı kim laf anlatcak bizim tepki göstermemiz lazım ama hepimiz uğraşmak istemiyor o adamlarda para yemeye devam edecek Türkiye böyle bir yer maalesef. Devlet ilgi göstermez biz bakmayız sorumlu olanlar takmaz sonuç olarak ölüm gelecektir.

Pek sevilen isim değil ve depremin ne zaman olacağı hakkında net bir zaman vermek zor. Tek bilinen şey, artık sona yaklaşıldığı ve depremin beklendiği. 2045'ten önce olsa da olmasa da depreme karşı hazırlıklı olmaktan başka şansımız yok. Türkiye deprem ülkesidir ve depreme karşı her an hazırlıklı olmamız lazım.

Bu kafayla 2045 değil 2090'da da depremde ağır kayıplar veririz. Sayıların değil, kafanın değişmesi lazım bizim memlekette. 11 ilin yıkıldığı depremden sonra deprem için alınan hiçbir önlem olmadı. Her kul seçtiğini ve seçtiğinin sonuçlarını yaşar. Ne olursa olsun artık, ilgilenmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı