Olası Türkiye-Yunanistan savaşı

Makaleler
1
Yer
Bursa
Soru açık. Bu devirde savaş çıkması çok zor onu ben de biliyorum ancak diyelim ki çıktı. Sonuçları ne olur Türkiye'ye? Kazananın kim olacağını sormuyorum o zaten belli.

1598697332521.png

Yoksa fuat oktay boşa mı gaz veriyor savaş sebebi olur diye?

Soru açık. Bu devirde savaş çıkması çok zor onu ben de biliyorum ancak diyelim ki çıktı. Sonuçları ne olur Türkiye'ye? Kazananın kim olacağını sormuyorum o zaten belli.

Eki Görüntüle 651806

Yunanistan deniz sınırını 12 mile çıkartmaması için elimizden geleni yapacağız anlamında demek istiyor.

Eki Görüntüle 651806

Eğerki savaş ciddi manada çıkarsa (Olacağını sanmıyorum.) iki ülkede ağır hasarlar görecektir savaşın kazanacağı belli diyorsunuz ama savaş çıkarsa hiçkimse kazanamayacak. Ölecek masum insanlar şehitlerimiz olacak. Hayata en nefret ettiğim şey savaştır.

Biz elbette hakkımız olan yerleri savunacağız gerekirse savacağızda bunun başka bir yolu görünmüyor çünkü diyalog çağrısına yanaşmıyorlar. 1995'te alınan meclis kararı ile Ege'de 12 mil kararı direkt olarak savaş sebebi sayılıyor. Yani ortada boş gaz diye bir şey yok. Elbette "dostları" Yunanistan'a arka çıkamayacak (sahada). Ne olursa olsun kimse Türkiye ile savaşmak istemez. Ben savaş olacağını sanmıyorum şu an sadece sabrımızı sınıyorlar. Yunanistan yancıları olmadan ne zaman savaşa girmiş?
Diyelim ki oldu o zaman bizde kayıplar yaşarız, ülke geriye gider öyle ya da böyle. Ama ilk kurşunu onların sıkması demek bizim adaları almamız anlamına gelir. Türkiye her türlü duruma hazırlık yapıyor Merkez Bankası senelerdir neden altın stokluyor sanıyorsunuz?

Türkiye kazanır o net de, savaş falan olmaz. Herkes gündem değiştirmeye oynuyor. Hiç unutmam. Yunanistanlı bir bakan zamanında Türkler bizim hayali düşmanımızdır demişti. Yani bu savaş muhabbetleri safsatadan ibaret. O değil de, bizim millet çok fazla gaza geliyor her konuda. Sanki savaş olacakmış gibi. Diyelim ki çatışma çıktı, bir güne bir şey kalmaz hemen ateşkes imzalanır.

Savaş olmaz. Ordu durumu bizim çok zayıf olsaydı olurdu. Onlar şu an bize saldırmak istemez, biz de onlara saldırmak istemeyiz. Laf dalaşı ile kalır bu durum.

Son düzenleme:
Yaptırım uygulamaya çalışıyor olmalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı