Aida 64 Cpu Sıcaklığı Değerlerim normal mi?

Cooler Master Hyper 212 Evo Lga775/1155/1156/1366/2011 & Am2/Am2+Am3/Am3+/Fm1 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar

Şuan yukarıdaki ürün her gün doların düşmesiyle indirime giriyor, ben aldığımda 140 TL idi. Bir hafta önce aldım. i5 4460 işlemci ile boşta 25-29 derece seyrediyor.
Çok teşekkür ederim, ürünü alıcam. :)

Fazla değil ancak 45 olan değer sadece şuanki görülenlerde çıkıyor ve işlem sırasında sadece onlar çok yükseliyorsa işlemci değil chipset macunlarını yenileyin.
İşlem sırasında 55-60 arasını gördüğüm oluyor.

İşlem sırasında 55-60 arasını gördüğüm oluyor.
Eğer sadece şuanki çıkanlar o kadar yükseliyor e diğerleri fazla yükselmiyorsa sorun yok. Ancak dediğim gibi chipset macunlarını yenilemen lazım.

Eğer sadece şuanki çıkanlar o kadar yükseliyor e diğerleri fazla yükselmiyorsa sorun yok. Ancak dediğim gibi chipset macunlarını yenilemen lazım.
İşlemci'nin termal macununu çok değiştirdim ama daha önce chipsetlere dokunmadım. Zaten sistemi toplayalı 6-7 ay oldu. Nasıl değiştireceğim hakkında bir kaç video linki paylaşırsanız. Hatasız bir şekilde uygulamaya geçebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl değiştireceğim hakkında bir kaç video linki paylaşırsanız.
Videoya gerek yok. İşlemci ile aynı şekilde çıkartacaksın soğutucusunu süreceksin yerine takacaksın. Ancak bilen biri yapsa iyi olur, işlemciyi de bilen birine yaptır. Macunu doğru sürmezsen ısı artar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı