AIDA64 test sonuçlari nasıl?

Daha fazla  
Yeni sistem topladım ve içinde stok soğutucu olduğundan işlemci yanıyordu. Ben de H100 alıp zor bela taktım AIDA64 stres testinde sonuçlar böyle. 82 dereceye kadar yükseldi acaba bir şeyi yanlış mı yaptım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-28 134814.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-28 134814.png
    153,9 KB · Görüntüleme: 46
Bence 70 dereceyi gecmesi biraz olasi degil. Elinde bizzat 7500 olanlar da yazarsa iyi olur ama genel testlerde hep 68-70 civari geziyor yük altinda. Belki montajinda termal macun kalitesinde veya sogutucunun altindaki plastigi bile cikartmayi unutmus olabilirsiniz. Be ce tekrar montaj yapin ve vidalari capraz sikmaya ozen gosterin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki montajinda termal macun kalitesinde veya sogutucunun altindaki plastigi bile cikartmayi unutmus olabilirsiniz.

Hocam plastiği çıkarmama gibi lüksüm yok o çıkmadan montaj yapamam.

Montajda yaptığım şey sistemi toplarken salak gibi anakartan kısmamdan kaynaklı anakarta 1xcpu fan 1xcha fan var pampayı CPU fana soğutmanın fanlarını da egzoz fanını iptal ederek CHA_FAN'a taktım daha sonra çoklayıcı sipariş etim idareten öndeki 3 fandan birini iptal ederek egzoz fanını direkt PSU'ya bağladım bir sorun varsa muhtemelen bundan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Fikriniz nedir hocam?

Hocam plastiği çıkarmama gibi lüksüm yok o çıkmadan montaj yapamam.

Montajda yaptığım şey sistemi toplarken salak gibi anakartan kısmamdan kaynaklı anakarta 1xcpu fan 1xcha fan var pampayı CPU fana soğutmanın fanlarını da egzoz fanını iptal ederek CHA_FAN'a taktım daha sonra çoklayıcı sipariş etim idareten öndeki 3 fandan birini iptal ederek egzoz fanını direkt PSU'ya bağladım bir sorun varsa muhtemelen bundan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Fikriniz nedir hocam?

İnce jelatin seklinde olani soylemek istedim. Vatan'da kurulumu yapilan sistemde bile cikartilmadigini gordum.

Geri
Yukarı