AIDA64 vs Hwmonitör Farklı Isı Değerleri

Sneero

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni toplamış olduğum bilgisayarda işlem yaparken bazen geç tepki alıyorum. Bir programı çalıştırmak için tıkladığımda 3-5 sn sonra açılabiliyor veya internette gezinirken de sayfaların geç açılması, sayfadaki bölümlerin teker teker geç yüklenmesi vs. gibi durumları örnek verebilirim. Bu durumların bir kısmının internet kaynaklı (AKK aşımı, zayıf USB adaptörü) olabileceğini, en büyük kısmının da millattan kalma Philips 170B modelinde monitör kullanmamdan kaynaklı olabileceğini düşündüm. Çünkü bu cihazın sisteme göre tepki süresi baya yavaş kalıyor ve de işlem yapılırken bana hissettirdiği de işlemci kaynaklı bir sorun olmadığı. Ama yine de içim huzursuz oldu. İşlemci kaynaklı mı değil mi ısınma problemi var mı bunu öğrenmek istedim. İlk önce HWmonitör yazılımını yükledim ve gösterilen sıcaklık değerleri beni çok korkuttu. Ardından emin olmak için AIDA64 yazılımını yükledim ama aralarında çok uçuk değerler var. Sizce hangi yazılıma güvenmeliyim? Bu sorunun sebebi sizce nedir işlemci mi yoksa bahsettiğim diğer sebepler mi?
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı