Aidata Alim 10 Tablete Custom ROM var mı?

Dostum lineage OS portlayabilir misin bu tablet için?

Hocam işlemcisine bağlı. Muhtemelen yapabilirim ama cihaz elimde olamayacağı için hata düzetme kısmında sabırlı bir arkadaşa ihtiyacım var.
Sanırım bu cihazda treble desteği var.

1630321811441.png

Yine kontrol etmek gerek ama varsa birçok ROM'u portlamaya gerek kalmadan kurabilirz.

Son düzenleme:
Sizden birkaç bilgi isteyeceğim hocam.
AIDA64 indirip, sistem bölümünden kernel verisoyunu ve işlemci bölümünü SS atar mısınız?
Bir de cihazınız siyah renkmi sanırım o renk için özel farkllı ROM var dokunmatik ile alakalı.
2 adet foto attım yeterlimi bunlar ben yardımcı olurum size rom deneme konusunda
Hocam bir de Android kısmında kernel ile ilgili bir bölüm olucaktı orayı da atarsanız sevinirim.
IMG_20210830_211604.jpg
IMG_20210830_211613.jpg

Bu cihaz için TWRP portlamak düşündüğümden daha zor. UMS512 işlemcisi için hiç recovery portlanmamış.
Bunu başka bir işlemci olan SD665'den portlamayı denedim. Kesin çalışacak diyemem ama çalışmasını bekliyorum.

• Telefonun Ayarlar/Telefon hakkında bölümüne gidin ve derleme numarasına 7 kere tıklayın.
  • Ayarlar menüsüne geri gelin ve geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama ve OEM kilit açmayı açın.
  • Bilgisayarımızda açılan CMD penceresine "ADB devices" yazın ve enter ile onaylayın.
  • Telefonunuza uyarı gelecek. O uyarıya her zaman izin ver deyip onaylayın.
  • Sonra CMD ekranına "ADB reboot Bootloader" yazın ve enter tuşuna basın.
  • Cihaz Bootloader moduna geçince CMD ekranına "fastboot oem unlock-go" yazın enter ile onaylayın.
  • Cihaz kapanacak açılacak. Açıldığında ayarlar menüsüne gelin ve geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı açın.
  • Artık siz kapatana kadar OEM kilidiniz açık kalacak.
  • Bilgisayarımızda açılan CMD penceresine ADB devices yazın ve enter ile onaylayın.
  • Sonra CMD ekranına ADB reboot Bootloader yazın ve enter tuşuna basın.
  • Fastboot ekranına fastboot flash recovery recovery1.img yazın enter ile onaylayın.

Yukarıdaki iki yöntem tamamen alıntıdır bu cihaz hakkında Bootloader kilidi nasıl açılır bilmiyorum ama en olası yöntemler bunlar.

Bu cihaz için TWRP portlamak düşündüğümden daha zor. UMS512 işlemcisi için hiç recovery portlanmamış.
Bunu başka bir işlemci olan SD665'den portlamayı denedim. Kesin çalışacak diyemem ama çalışmasını bekliyorum.

• Telefonun Ayarlar/Telefon hakkında bölümüne gidin ve derleme numarasına 7 kere tıklayın.
  • Ayarlar menüsüne geri gelin ve geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama ve OEM kilit açmayı açın.
  • Bilgisayarımızda açılan CMD penceresine "ADB devices" yazın ve enter ile onaylayın.
  • Cihaz Bootloader moduna geçince CMD ekranına "fastboot oem unlock-go" yazın enter ile onaylayın.
  • Cihaz kapanacak açılacak. Açıldığında ayarlar menüsüne gelin ve geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı açın.
  • Bilgisayarımızda açılan CMD penceresine ADB devices yazın ve enter ile onaylayın.
  • Fastboot ekranına fastboot flash recovery recovery1.img yazın enter ile onaylayın.

Yukarıdaki iki yöntem tamamen alıntıdır bu cihaz hakkında Bootloader kilidi nasıl açılır bilmiyorum ama en olası yöntemler bunlar.
Tşk ederim deneyip size dönüş yapacagim

CMD komutlarini daha önce denedim ama fastboot menüsünü açıyor ama diğer kilit açma kodlarını tanımıyor hatalı kod diyor diğeri ise daha önce düzenlenmiş rom dosyası gerekli

Son düzenleme:
Merhaba kolay gelsin. Son gelişmeler nedir?

Çok uzun uğraşlardan sonra nihayet başardım!

Bilgisayarımı formatladığımdan Firmware dosyalarını toparlamam biraz zaman alacak. Bugün içerisinde halletmeyi düşünüyorum. Her şeyi toparladıktan sonra detaylı bir rehber paylaşırım (hala bu konuyu takip eden varsa tabii).

Eki Görüntüle 1281442Eki Görüntüle 1281441
Helal olsun, arkadaşım bunu duyduğunda çok sevinecek.🙂 rehberi paylaşırsan harika olur.

Geri
Yukarı