Aile iş bul diyorsa ne yapılmalı?

Yerinde olsam hem iş arardım hem de sınava çalışırdım. Şuan sınav için az çok birikimin olduğunu varsayarak en az yılbaşına kadar tam zamanlı, sonrasında da part-time çalışabilirsin. Ama şöyle bir şey var seni gerçekten çalışmaya zorluyorlarsa kazanacağın parada gözleri olabilir, eve para vermemeye çalış paranı biriktir kazanıp gideceğin yerde ilk yıl güzel bir hayat sürersin.

Pes etme! Çok zorluyorlarsa part-time bir iş bul ve üniversite sınavına çalış.
Ne yaparsan yap çalış sınava!

Bak vurgulu vurgulu söylüyorum cidden ileride çok pişman olursun etrafında çok örneği olduğu için söylüyorum ve çok fena bir durum olduğu için üstünde bu kadar duruyorum yoksa o kadar önemsemem.
Dediğim gibi kimse süper zeka değildir ortalama bir üniversiteden mezun olsan bile düzgün bir mesleğin olur kafan rahat olur

Kendi ekonomik özgürlüğünü eline almak seni neden böyle endişlendiriyor. Çalışmayı sadece akşama kadar hizmet verip eve gitmek olarak mı düşünüyorsunuz? İş hayatı size birçok şey katar. Sosyallik, çevre, hayat deneyimi vs.
çalışmak güzel bir şeydir. Liseyi bitirmiş birisi olarak küçük olmadığınız farkındasınızdır. 1 sene boyunca sadece evde oturup bilgisayar oynayıp ve ders çalışıp geçirmek büyük bir hata. Olgunluğunuza erişmiş birisi olarak aileniz size sürekli para vermek zorunda değil. İpleri elinize alma vakti geldi de geçiyor.

Sonra derken ekonomik bağımsızlığından sonrasını demek istemiştim. Çalışırken biriktirirse veya okurken de çalışırsa daha erken kazanabilir bağımsızlığı. Öğretmenler okurken de çalışabiliyor mesela.
O zaman yanlış anlamışım. Tabii ki ekonomik bağımsızlık kazanıldığı zaman seçenekler çok. Hiç işe girmeden sadece sınava çalışıp, üniversite üzerine yoğunlaşması üzerine yorum yaptığınızı varsaymıştım.

Ayrıca "virüs var, çalışamam" geçerli bir bahane değil. Ülkemizde milyonlarca insan asgari ücret için bile hala çalışıyor onların canı can değil mi, sevdikleri, ailerleri yok mu?

Ayrıca "virüs var, çalışamam" geçerli bir bahane değil. Ülkemizde milyonlarca insan asgari ücret için bile hala çalışıyor onların canı can değil mi, sevdikleri, ailerleri yok mu?

Hocam maalesef gençler çalışmanın avantajının farkında değil. Ben 18 yaşımda iken arkadaşlarım babasından para dilenirken ya da cebinde 10 lira ile gezerken ben istediğim her şeyi yapıp, alabiliyordum.

Arkadaşlar,

Lise mezunuyum, şu an evdeyim. Ayrıca virüs var ama ailem beni zorla çalıştırmak istiyor. Bu sene mezuna kaldım fakat galiba bana üniversite hayal oldu, evde durmamı bile istemiyorlar. Bana bir öneri verir misiniz?

Yapacağın tek şey çalışmak. Kimse buradan sana bir mucize önermeyecek. Maddi olarak ailene muhtaçsan çalışacaksın. Eğer ileride kaliteli bir ekonomik özgürlük istiyorsan da iyi bir üniversitede iyi bir tahsil yapacaksın.

Bugün çalışmazsan yarın istemediğin yerlerde çalışmak zorunda kalırsın. Ekonomi ve ülkemizin durumu daha da kötüye gidecek. O nedenle pozisyon al. Bir iş öğren, kendini farklı kıl.

Geri
Yukarı