Aile iş bul diyorsa ne yapılmalı?

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar,

Lise mezunuyum, şu an evdeyim. Ayrıca virüs var ama ailem beni zorla çalıştırmak istiyor. Bu sene mezuna kaldım fakat galiba bana üniversite hayal oldu, evde durmamı bile istemiyorlar. Bana bir öneri verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne derlerse desinler, önceliği kesinlikle üniversite okumaya vermelisin. Hayal oldu falan diye kendini geri çekme. Ama okumayacağım dersen eğer o zaman ailenin demesi ile değil kendin için çalışmaya bak. İşe girmen demek, bağımsızlığını eline alman demek. Kendi paranı kazanmaya başladığın zaman aile veya başkaları ile derdin kalmıyor.

Dostum ailede sen, anne ve babandan başka aile üyesi var ve onlar çalışıyorsa eğer, yine part-time bir işde çalışıp üniversiteye hazırlanmalısın. Daha öncelerinde bir işte çalışmadıysan ailen senin bir işde deneyim edinmek gerektiği konusunda söylüyordur. Maddi konuda da kendi kendini desteklemelisin ayrıca.

Arkadaşlar,

Lise mezunuyum, şu an evdeyim. Ayrıca virüs var ama ailem beni zorla çalıştırmak istiyor. Bu sene mezuna kaldım fakat galiba bana üniversite hayal oldu, evde durmamı bile istemiyorlar. Bana bir öneri verir misiniz?

Öncelikle ekmek aslanın midesinde desem yeridir. 2005 yılında liseyi bitirdim. İlk sene şehir dışında okul kazanmama rağmen gidemedim. Daha sonrasında markette çalıştım. Sonrasında yapmadığım iş kalmadı diyebilirim. Bu arada açık öğretimden tam 4 farklı bölümden mezun oldum. Şuan evliyim evim var şükür bir kargo firmasında müşteri hizmetleri sorumlusu olarak gururla çalışıyorum. Esas mesleğim muhasebe ve finans olsa da bulamadım. Sonuç olarak işi beğenmemezlik yapma. Ne iş olursa yap kendini geliştir. Bol bol oku çalış ve öğren. İlk marketlere başvuru yap. Daha sonrasında alışveriş merkezindeki mağazalara yeme içme mekanlarına hatta zevklidir, yapabilirsen kargo dağıtım işinde kolayca iş bulabilirsin.

Arkadaşlar,

Aynı senin durumundaydım, her gün okuldan kaçıp internet kafe'de half life oynardım veya oyunlar ama son zamanlarda çok çalıştım 4 ay ve sonuç. Kesinlikle çalış bak kafan çalışmıyorsa bile işletme falan okursun. Oku.

Yeni konular

Geri
Yukarı