Aile sorunlarım

Ama konuşmanız gerek...

Size şöyle diyeyim babamla konuşmaya başladığımda haksız olduğumu kabul etmem lazım ki babam rahatlasın burada haksız olan o olsa bile. Zaten konuşulmuyor garip hareketleri var siz görseniz bu ne yapıyor be dersiniz. El kol sallaması, gözünü büyütmesi, oturduğu yerden kalkıp kışkışlaması bu adamın oğlu muyum bazen anlamıyorum çok saçma.

Size şöyle diyeyim babamla konuşmaya başladığımda haksız olduğumu kabul etmem lazım ki babam rahatlasın burada haksız olan o olsa bile. Zaten konuşulmuyor garip hareketleri var siz görseniz bu ne yapıyor be dersiniz. El kol sallaması, gözünü büyütmesi, oturduğu yerden kalkıp kışkışlaması bu adamın oğlu muyum bazen anlamıyorum çok saçma.
Babanızdan bahsettiniz peki anneniz veya başka aile bireyiniz bu okunda ne düşünüyor onlara anlatıyor musunuz?

Arkadaşlar gerçekten içimi açmak için bu konuyu açıyorum vaktinizden çalıyorsam hakkınızı helal edin. Ben kendi halinde, pek sosyal olmayan ama bu halinden de memnun bir bireyim fakat Babam benim bu halimi hiç sevmez hatta nefret eder neden dışarı çıkmıyorsun, neden gezmiyorsun, ben hayatımda ne kadar başarı elde etsem de babamın hep bir nedenleri olur yaşım 17 yazılımcıyım birden fazla yarışma birinciliğim var bir sürü ödüllerim, sertifikalarım var fakat babamın gözünde halen A-Sosyal bir işe yaramayan beceriksiz birisiyim. Babamdan hiçbir zaman çok bir beklenti içerisinde bulunmadım, şu ana kadar kullandığım bilgisayarların hiçbiri o almadı. Giysilerimin çoğunluğunu o almadı, bende olan şeylerin çoğunluğunu o almadı hatta benim kardeşim var o çok istekçidir hep der ki ona işte senin Abin bu kadar çok şey istemez diye kardeşime söyler o bile farkında fakat hala onun gözünde bir hiçim bana hep öyle davranır. Davranışları, hareketleri hep beni rahatsız edecek seviyededir.

Bu yüzden odamdan çıkmam, onla pek konuşmam çünkü o hep haklıdır, o herkes tarafından sevilmeyi hak eden birisidir. Birisi beni sevdiğinde ya da başarılı gördüğünde istinasız söylüyorum babam kıskanır beni hem de çok feci kıskanır. Babalar oğullarının başarısını ister benim babam benim başarısız kendisinin başarılı olmasını istiyor. Her gün genellikle gereksiz yere kavga ederiz ve hep ben diğer insanlardan daha kötü şekilde yaşayan, kalitesiz insan konumuna getirilirim yani babam bana bunu der sen kalitesiz yaşıyorsun der. Garip, benim kaliteli yaşamamı sağlayacak ortamı babamın hazırlaması lazım fakat babam hiçbir şeyime karışmadan hep beni küçük düşürücü laflarda bulunur. Bunu tek iken yapmaz misafirler geldiğinde yapar küçük çocuklar bile geldiğinde onlara beni kötülediğini gördüm. 8 Yaşındaki çocuğa beni kötülüyor, sen kaç yaşındasın çocuk kaç yaşında. Gerçekten canım sıkkın ve başım çok doldu bu yüzden kötü bir Türkçeyle yazmış olabilirim kusura bakmayın. Bana bir çıkış yolu gösterin, ne yapayım, ne yapmalıyım Allah canımı alsa babamın bir gram umurunda olmaz nasıl kurtulabilirim bu lanet ortamdan?
Maalesef babalar böyle olabiliyor... Benim rahmetli babacığım da böyleydi asosyal tarafımı sevmezdi ama hiçbir zaman bana işe yaramaz gözüyle bakmadı ve bilgisayarlarımı o aldı :) Senden ricam git babanla konuş baba neden böyle yapıyorsun diye içini aç ben yapamadım çok pişmanım, şu an onunla 5 dk sarılıp, sohbet etmek için kalan hayatımdan vazgeçebilirim.

Öncelikle geçmiş olsun çok nahoş bir durum. Keşke tüm bunları yaşamasaydın ama bir şeyi merak ettim. Profil fotoğrafında M.K. Atatürk var peki ailenin olaylara bakış açısı, dünyayı algılayış biçimi nasıl ? Ya da lafı hiç dolandırmadan sorayım Baban Ak Partili mi ?

Öncelikle geçmiş olsun çok nahoş bir durum. Keşke tüm bunları yaşamasaydın ama bir şeyi merak ettim. Profil fotoğrafında M.K. Atatürk var peki ailenin olaylara bakış açısı, dünyayı algılayış biçimi nasıl ? Ya da lafı hiç dolandırmadan sorayım Baban Ak Partili mi ?
Siyasete giriyor siler misiniz?

Babamla düşüncülerimiz tamamen zıttır ben ülkeyi en iyi yönetebilecek kişinin taraftarı olurum sağcı veya solcu değilim kim daha iyiyse onu desteklerim fakat babam ağır solcudur bir parti bilir başka partiye katiyen oy vermez. Ak Partili değil.
Babanızdan bahsettiniz peki anneniz veya başka aile bireyiniz bu okunda ne düşünüyor onlara anlatıyor musunuz?
Annem olmasa zaten bu evde bir dakika bile durmam, her türlü olayda bana destek çıkar babamın karşısında durur.
Maalesef babalar böyle olabiliyor... Benim rahmetli babacığım da böyleydi asosyal tarafımı sevmezdi ama hiçbir zaman bana işe yaramaz gözüyle bakmadı ve bilgisayarlarımı o aldı :) Senden ricam git babanla konuş baba neden böyle yapıyorsun diye içini aç ben yapamadım çok pişmanım, şu an onunla 5 dk sarılıp, sohbet etmek için kalan hayatımdan vazgeçebilirim.
Sizin adınıza üzüldüm fakat benim babamla konuşabileceğim bir şey yok.

Babamla düşüncülerimiz tamamen zıttır ben ülkeyi en iyi yönetebilecek kişinin taraftarı olurum sağcı veya solcu değilim kim daha iyiyse onu desteklerim fakat babam ağır solcudur bir parti bilir başka partiye katiyen oy vermez. Ak Partili değil.

Annem olmasa zaten bu evde bir dakika bile durmam, her türlü olayda bana destek çıkar babamın karşısında durur.

Sizin adınıza üzüldüm fakat benim babamla konuşabileceğim bir şey yok.
Yaşınızı bilmiyorum ama şöyle bir çıkarımda bulunmama izin verin lütfen. Babanızın hep mi böyle biri olduğunu yoksa sonradan mı bu denli davranışlar sergilediği aslında çok önemli. Günümüzde ebeveynler özellikle muhalif ebeveynler 20 yıllık hezeyanın yarattığı bir psikoloji ile başa çıkmaya çalışıyor. Her türlü insanlık onurunun, emeğin, alınterinin hiçe sayıldığı bir ülkede senin saygı duyulan bir mesleği seçmeni istiyor fakat sana yaklaşımı inanılmaz derecede yanlış. Bunun yolunun kesinlikle sana bunları hissettirmesi olamaz olmamalı. Belki sana yazdıklarım ne alaka diye gelecek ama ben ülkemizin içinde bulunduğu vahim durumun tüm insanlarımızın bir şekilde psikolojisi bozduğunu düşünüyorum.

Yaşınızı bilmiyorum ama şöyle bir çıkarımda bulunmama izin verin lütfen. Babanızın hep mi böyle biri olduğunu yoksa sonradan mı bu denli davranışlar sergilediği aslında çok önemli. Günümüzde ebeveynler özellikle muhalif ebeveynler 20 yıllık hezeyanın yarattığı bir psikoloji ile başa çıkmaya çalışıyor. Her türlü insanlık onurunun, emeğin, alınterinin hiçe sayıldığı bir ülkede senin saygı duyulan bir mesleği seçmeni istiyor fakat sana yaklaşımı inanılmaz derecede yanlış. Bunun yolunun kesinlikle sana bunları hissettirmesi olamaz olmamalı. Belki sana yazdıklarım ne alaka diye gelecek ama ben ülkemizin içinde bulunduğu vahim durumun tüm insanlarımızın bir şekilde psikolojisi bozduğunu düşünüyorum.

Şu anda yaşım 17 babam her zaman böyleydi beni 12 yaşımda tanıdığı bir arkadaşının yanında garson olarak çalıştırmıştı diğer gün ağlayarak gitmemiştim.

Geri
Yukarı