Ailem bana nasıl para gönderebilir?

Sizin bahsettiğiniz yöntem banka kartı ekleyip banka kartından para aktarma oluyor. Bizim dediğimiz ise banka hesabından EFT/Havale, karttan değil yani.

Banka kartından aktarım olacaksa tabii kendi hesabın olması gerekir bu normal bir şey. Ha hesaptan olacaksa her bankanın kendine ait IBAN'ı var. IBAN ve Papara no. ile EFT alabiliyorsunuz hesabınıza.
Banka hesabından havale eft nasıl yapılıyor ki?

Yoo. Öyle bir şey yok, bugune kadar yüzlerce EFT aldım hesabıma aşağıdaki yöntemle.
Hocam kaç yaşınızdasınız acaba? Ben geçen sene Papara'ya para göndermesi için babama iban atmıştım ama hiçbir şekilde para gönderemedi. Papara müşteri temsilcisi ile görüştüğümde de bana 18 yaş altı olduğum için kendi hesabım harici Papara'ya para gönderemeyeceğimi söyledi.

Sizin bahsettiğiniz yöntem banka kartı ekleyip banka kartından para aktarma oluyor. Bizim dediğimiz ise banka hesabından EFT/Havale, karttan değil yani.

Banka kartından aktarım olacaksa tabii kendi hesabın olması gerekir bu normal bir şey. Ha hesaptan olacaksa her bankanın kendine ait IBAN'ı var. IBAN ve Papara no. ile EFT alabiliyorsunuz hesabınıza.
Son 1 yıl içinde denediğimde sadece kendi banka hesabından para yatırabilirsin diye bir uyarı çıkıyordu ama şimdi kontrol ettiğimde öyle bir şeyin yazmadığını gördüm. Değiştirmişler herhalde. Yanlış bilgi için kusura bakmayın.

Banka kartı ekleme değil hocam. Yatır kısmına giriyorum karşıma bir sürü seçenek çıkıyor en üstte havale/EFT ile yatır diye bir seçenek var ona giriyorum ancak bana diyor ki kendi adınıza kayıtlı banka hesabından gönderebilirsiniz yoksa olmaz diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Banka hesabından havale eft nasıl yapılıyor ki?

Hocam kaç yaşınızdasınız acaba? Ben geçen sene Papara'ya para göndermesi için babama iban atmıştım ama hiçbir şekilde para gönderemedi. Papara müşteri temsilcisi ile görüştüğümde de bana 18 yaş altı olduğum için kendi hesabım harici Papara'ya para gönderemeyeceğimi söyledi.

18 altıyım. Rehber hazırlıyorum, cevaplayacağım.

Emin misiniz Ziraat Bankası sizin değildi değil mi?
Bir de zahmet olmazsa nasıl attınız?
Benim değildi. Papara'da para yatır yerinden havale/eft seçiyorsunuz oradan kartınızı benim ziraatti. Sonra oradaki ibanı banka uygulamasından para gönderme yerine yapıştırıyorsunuz en önemli kısmı ise açıklama kısmına papara kartınızın numarasını yazıyorsunuz. Black karttaki değil, uygulamada yazıyor paparadan paparaya para gönderirkenki numarayı. Ki yazmayı unutursanız da 2 gün içinde para geri geliyor.

Çok iyi olur hocam.
Rehber ne zamana hazır olur? Merakla bekliyorum.

Geri
Yukarı