Ailem ders çalışmam için çok fazla baskı yapıyor

Ne komik insanlarsınız siz. Neymiş empati kur empati yap. Empati yoksunu diyorlar empati ne demek daha onu bilmiyorlar doğru düzgün. İnsan ne haldeyse o hali savunuyor işte. Ne olaydan bilginiz ne de saygınız var doğru düzgün. Boş boş yazmaya devam edin. Arkadaş kendine çözüm arasın dursun forumda, bu kafayla uzun yaşamaz zaten.

Seviyorsun yani, peki. Sorun yok o zaman. Daha kendini savunamıyorsun. Vuracaksın ki bir daha vuramayacak korkudan. Babayı da dövebilirsin ilerleyen yaşlarda.

Dövülsün o zaman, hak edene vurulmalı kim olursa olsun. Hadi vurma da kendini savunmalısın en azından.

Görmesem ben de öyle düşünürdüm. Ben sözlü tartışmaları geçeli yıllar oldu.
Aynen kanka sen baya empati duygusunu yaşıyorsun ateşe ateşle karşılık vererek. Ne olacak diyelim dövdü ailesini iyi mi yapmış olacak ? Ailesi de der zaten aferin oğlum biz sana kötülük ettik sen de bizden aynı şekilde çıkardın diye gurur duyar. İleride bu çocuğun psikolojik olarak ne halde olabileceğini düşünüyor musun ? Kendi karısına, çocuğuna en ufak bir şey de şiddet uygular hale mi gelsin ? Savunmalı diyorsun kendini çocuk daha nasıl savunacağını bilmiyor ki kendini. Sende baya iyi bir savunma şekli öneriyorsun dövüyorlarsa sende döv. Bu çocuğun yapması gereken şey içindeki enerjiyi dışa vuracak bir hobi edinmesi gerekiyor. Ailesiyle olabildiğince tartışmadan ve konuşmaktan uzak sadece kendi hayatına odaklanması lazım. Geri kalan sadece zaman. Bizde geçtik bu yollardan. Zaten Ailesi de geçmişi ile mücadele edemeyip X kişisinin günahını, yaşadıkları tramvayı bu çocuğun üzerine atıyorlar zaten. Hayatla mücadele edemeyip bu çocuktan çıkarıyorlar hınçlarını.

Aynen kanka sen baya empati duygusunu yaşıyorsun ateşe ateşle karşılık vererek. Ne olacak diyelim dövdü ailesini iyi mi yapmış olacak ? Ailesi de der zaten aferin oğlum biz sana kötülük ettik sen de bizden aynı şekilde çıkardın diye gurur duyar. İleride bu çocuğun psikolojik olarak ne halde olabileceğini düşünüyor musun ? Kendi karısına, çocuğuna en ufak bir şey de şiddet uygular hale mi gelsin ? Savunmalı diyorsun kendini çocuk daha nasıl savunacağını bilmiyor ki kendini. Sende baya iyi bir savunma şekli öneriyorsun dövüyorlarsa sende döv. Bu çocuğun yapması gereken şey içindeki enerjiyi dışa vuracak bir hobi edinmesi gerekiyor. Ailesiyle olabildiğince tartışmadan ve konuşmaktan uzak sadece kendi hayatına odaklanması lazım. Geri kalan sadece zaman. Bizde geçtik bu yollardan. Zaten Ailesi de geçmişi ile mücadele edemeyip X kişisinin günahını, yaşadıkları tramvayı bu çocuğun üzerine atıyorlar zaten. Hayatla mücadele edemeyip bu çocuktan çıkarıyorlar hınçlarını.
Yaşadım ve çözümü bunda buldum. Evet iyi olacak, bir daha vuramayacaklar ve canı acımayacak. Demesine gerek yok, şu anki belli zaten. Kendisi savunursa değil dövülürse bunu karşı cinse ve çocuğuna uygular bir ihtimal. Ben dövülen erkek çocuğu çok gördüm ama kız hiç görmedim. Şiddete meyilli büyüdüyse sebebi dövülmektir. Haliyle kendini güçlü görmek isteyip kendinden güçsüzleri hedef alır. Bunun konuyla alakası yok. Bu ailede mi hobi edinecek, denesin bir bakalım. Aynı ailede kendine odaklanacak bak sen şu işe, benim gördüğüm akdarıyla oyundan başka bir şeye odaklanmıyor.

Aynen kanka sen bayağı empati duygusunu yaşıyorsun ateşe ateşle karşılık vererek. Ne olacak diyelim dövdü ailesini iyi mi yapmış olacak? Ailesi de der zaten aferin oğlum biz sana kötülük ettik sen de bizden aynı şekilde çıkardın diye gurur duyar. İleride bu çocuğun psikolojik olarak ne halde olabileceğini düşünüyor musun? Kendi karısına, çocuğuna en ufak bir şey de şiddet uygular hale mi gelsin? Savunmalı diyorsun kendini çocuk daha nasıl savunacağını bilmiyor ki kendini. Sende bayağı iyi bir savunma şekli öneriyorsun dövüyorlarsa sende döv. Bu çocuğun yapması gereken şey içindeki enerjiyi dışa vuracak bir hobi edinmesi gerekiyor. Ailesiyle olabildiğince tartışmadan ve konuşmaktan uzak sadece kendi hayatına odaklanması lazım. Geri kalan sadece zaman. Bizde geçtik bu yollardan. Zaten ailesi de geçmişi ile mücadele edemeyip X kişisinin günahını, yaşadıkları tramvayı bu çocuğun üzerine atıyorlar zaten. Hayatla mücadele edemeyip bu çocuktan çıkarıyorlar hınçlarını.

Hocam eski bir konun hakkında sana ulaşmak için eskiden açtığım hesaba girdim. Bana ulaşabileceğin bir adres ya da pm yollar mısın :)

Yaşadım ve çözümü bunda buldum. Evet iyi olacak, bir daha vuramayacaklar ve canı acımayacak. Demesine gerek yok, şu anki belli zaten. Kendisi savunursa değil dövülürse bunu karşı cinse ve çocuğuna uygular bir ihtimal. Ben dövülen erkek çocuğu çok gördüm ama kız hiç görmedim. Şiddete meyilli büyüdüyse sebebi dövülmektir. Haliyle kendini güçlü görmek isteyip kendinden güçsüzleri hedef alır. Bunun konuyla alakası yok. Bu ailede mi hobi edinecek, denesin bir bakalım. Aynı ailede kendine odaklanacak bak sen şu işe, benim gördüğüm akdarıyla oyundan başka bir şeye odaklanmıyor.
Alakası yok bu arada. Küçükken aynı bu berat kardeşimiz gibiydim şimdi kimseye elim kalkmaz.

Şuan aileme şükrediyorum.... Benim ailemle de böyle tartışmalar olur ama şiddet pek fazla olmaz. Annem bana minimum hız da tokat atsa sonradan üzülür sevmeye gelir. Ben öyle bir aile ile yaşasam yaşamam mucize olurdu. Gerçekten Allah yardımcınız olsun çok çok çok kötü bir durum.

Son düzenleme:
Şu an aileme şükrediyorum... Benim ailemle de böyle tartışmalar olur ama şiddet pek fazla olmaz. Annem bana minimum hız da tokat atsa sonradan üzülür sevmeye gelir. Ben öyle bir aile ile yaşasam yaşamam mucize olurdu. Gerçekten Allah yardımcınız olsun çok çok çok kötü bir durum.

Bizde de benzer durum var, babam olunca kavga olmuyor ama yokken genelde annemle kavgalı oluyoruz ama kavgadan sonraki gün tekrar orta yolu buluyoruz

Geri
Yukarı