Ailem kavga etti

Garip bir baban var kolay gelsin hatta burda anneni suçluyorsan sen de garipsin. Sanki ev kendinin de sizi kovması, annene güvenmemesi basit bir olaydan böyle olay çıkarması..
Adamın kişisel aletlerini karıştırmasında bir gariplik yok mu ? İnsan tabii kızar. Annen senin bilgisayarına, telefonuna baksa ne dersin gerçekten ? Kızarsın değil mi. O zaman sende de gariplik var demektir. İşte böyle saçma bir şey yazmışsın.

Annenle bu konuyu konuş. Belki şüphelendiği bir durum vardır, ona hak verirsin nereden bileceğiz öyle değil mi.

Hocam düşünsene eşini çok seviyorsun ve güveniyorsun ama o senin telefonunu karıştırıyor. Babam sinirli birisi anlık sinirle gelmiştir belki.

Hocam öyleyse bile bence karıştırması iyi bir şey, annende sevdiğinden yapıyordur, kıskanıyordur, ama baban çok fevri davranmış, sen bir şey bilmiyorsundur, annen birleyden şüphelenmiştir öyle karıştırmıştır, sen fazla karışma olan sana olur annenin, babanın huyuna git, tersine gitmenin sana bir faydası olmaz, aralarını yap.

Kendimi çok kötü hissediyorum. Annem, babamın telefonu kontrol ederken babama yakalanmış. Babam da normal olarak sinirlenmiş. Az kalsın bizi evden kovuyordu. Anneme çok kızgınım. Kendimi çok kötü hissediyorum. Ne yapmam lazım? 🙁
Böyle basit bir olayda baban bu kadar tepki veriyorsa babana kızgın olmalısın. Çok basit bir olay, en fazla "telefonumun kurcalanmasını sevmiyorum, kurcalama" denilmesi gereken bir durumu bu kadar büyütmeye gerek yok.

Hocam durduk yere neden karıştırsın? Bu arkadaşımız aralarında geçeni nereden bilecek, annesi babasının bir açığını görmüştür, ondan karıştırmıştır.
Olayı bilmeden ölümüne anneyi savunmasanız mı? Şu kalıplardan bir kurtulamadık. Anneyse melek babaysa şiddet yanlısı alkol bağımlısı falan kafasına gidiliyor. Sizden ricam, cinsiyetçiliği bir kenara bırakıp objektif yanaşmanız. Baba telefonuna şifre koymamış ve belli ki anne telefonda herhangi bir şeye rastlamamış. Baba sadece olayı biraz büyütmüş. Erkek diye mi bu ayrımcılık?

Hocam durduk yere neden karıştırsın?
Olabilir ama ya hiç nedeni yoksa ?

Annenle bu konuyu konuş. Belki şüphelendiği bir durum vardır, ona hak verirsin nereden bileceğiz öyle değil mi.
Tabii ki annesi ile konuşması gerekir ama "arada yoklamalı" bu sanki "tüm erkekler aynı şeyi hep yapabilir, arada kontrol etmeniz gerekir" gibi bir cümle olmuş.
Anenin karıştırması iyi bir şey bence arada yoklamalı.
Evet ben çok yaşamıyorum böyle olaylar.
Hocam bir şey olmaz. Vallahi bir şey olmaz. Ama eğer babamız aldatıyor ise çok kötü. Annenle kesin konuş bu durumu. Belki kadının bir bildiği vardır. Ben eskiden çok yaşıyordum bu durumları ama bir şey olmadı. Gerçekten ;)

Evet ben çok yaşamıyorum böyle olaylar.
İyi işte. Normal bir aileye göre daha az kavga ediyorlar demek. Arada böyle şeyler yaşanması normal. Kavgalar süreklilik gösterip uzun süre boyunca huzur bozmuyorsa kafaya takmamaya bakın. Sürekli kafaya takarsanız ilerde kendi hayatınızı kurunca eşinizle de aynı döngüde bir yaşantınız olmasını istersiniz. Bu sefer de farklı bir döngü sizi bozar.

Yeni konular

Geri
Yukarı