Ailem kendinden büyüklerle konuşma diyor

Hocam her insan iyi olmuyor malesef, gidip adam çocuğa kumarı da alıştırabilir. Ne olacağı belli olmaz o yüzden tanımadığı kişilerle özellikle internet ortamında konuşmaması daha iyi olur.
Kusura bakmayında çocuk kumara tamam diyorsa sorun çocukta adamda değil. Bunu da akıl eder herhalde.

Son düzenleme:
Sevdiğim bir yayıncı var onla oyun oynuyoruz yayında ama sesli konuşamıyorum, ailem kendinden büyüklerle konuşma dediğinden dolayı. Sizce ne yapabilirim?

Seviyorsan ve konusmak istiyorsan konus büyük ihtimal seni kardeşi olarak görüyordur kötü düşünceler geçirmez bence tahminim ama eğer geçirir ise onunla ilişkini kes ailenin dediğine de çok takma senin kendi iraden var neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilecek yaştasın.

Ailen haklı. Bu arada "O mantıkla annen ile de konuşma halan ile de konuşma" diyenler ailesinin hangi mana ile o cümleyi kurduğunu anladı kendini saflığa vermesin. Hepiniz biliyorsunuz ki ailenin o cümledeki amacı tanımadığın huyunu amacını bilmediğin insanlar ile diyaloğa girme. "Markete girince reyon görevlisine soru sorma" demek istemiyor herhalde. Ailen haklı, mantığına yatmasa da haklılar.
Oyundan tanışıp aylarca senelerce her gün muhabbet eden, yüz yüze bir kere konuşmamış, sorduğunda abi kardeş gibiyiz diyen (dışarıdan bakıldığında öyle görünüyor); daha sonra o adam tarafından taciz edilip siber suçların yollarını eskiten kız/erkek arkadaşlarım var, kimse kusura bakmasın.

Ailen haklı. Bu arada "o mantıkla annen ile de konuşma halan ile de konuşma" diyenler ailesinin hangi mana ile o cümleyi kurduğunu anladı kendini saflığa vermesin. Hepiniz biliyorsunuz ki ailenin o cümledeki amacı tanımadığın huyunu amacını bilmediğin insanlar ile diyaloğa girme. "markete girince reyon görevlisine soru sorma" demek istemiyor herhalde. Ailen haklı, mantığına yatmasa da haklılar.
Oyundan tanışıp aylarca senelerce her gün muhabbet eden, yüz yüze bir kere konuşmamış, sorduğunda abi kardeş gibiyiz diyen (dışarıdan bakıldığında öyle görünüyor); daha sonra o adam tarafından taciz edilip siber suçların yollarını eskiten kız/erkek arkadaşlarım var, kimse kusura bakmasın.

Kanka dediğim adamın beni taciz etmesinin imkanı yok çünkü o İstanbul'da yaşıyor ben Ankara da.

Kanka dediğim adamın beni taciz etmesinin imkanı yok çünkü o İstanbul'da yaşıyor ben Ankara da.
Kankam lafım sadece sana değil genel olarak bu ve bunun gibi durumlaraydı😉
Ek olarak taciz sadece tek cinsiyete olmadığı gibi, yüzyüze haricinde sanal ortamda görsel, metin ve işitsel de olabilir ve ne olursa olsun suçtur.

Bak sana diyoruz daha gençsin. Büyüyünce konuşursun, bitti...
Hee yok ben konuşcam diyosan git konuş, ne desek boş çünkü sen onu aklına sokmuşsun. Eğer kararından eminsen neden burda konu açıyorsun?

Seni taciz ederse Discord'dan engellersin olur biter. Ben benden büyük yaşlı çok kişiyle oyun oynadım. Hatta aralarında en büyüğü 30 yaşındaki milwer'dı(CS 1.6 YouTuber'ı) ee ne oldu sonra çocuklara fake CFG'ler satıp dolandırıyordu bende ifşa edip yollarımı ayırdım. Sanal ortamda hiç kimse bir şey yapamaz sana.

13 yaşımda 43 yaşında adamla samimi bir şekilde arkadaşız biz. Ailenle konuşma aksine.

@Linux Aliskanligi Neden beğenmedim attınızki? 1 yıldır konuşuyoruz çok iyi birisi kendisi.
Hocam 1 ay sonra burada olmayabilirsiniz.

Konuya gelelim, adam normal bir adam, ama aileni dinlemelisin. Şuncacık yaşta da aileni dinlemiyosan ileri de belki de çok kötü olabilir.

Hocam 1 ay sonra burada olmayabilirsiniz.

Konuya gelelim, adam normal bir adam, ama aileni dinlemelisin. Şuncacık yaşta da aileni dinlemiyosan ileri de belki de çok kötü olabilir.
Ailem izin veriyor zaten sıkıntı yok onda.

Geri
Yukarı