Ailem okul değişimi için baskı yapıyor

Hocam evimin yanında meslek lisesi var ben ona gidiyorum berbat kötü okul ortalaması 50 falan. Benim OBP 70 bir de yandaki Anadolu var arkadaşlarım orada orada kontenjan yok ona da gidemiyorum. Çarşıda var 2km ötede. Ben 5km ötedeki okula gitsem servis ne kadar tutar hocam? Mersindeyim.

Hocam ulaşım olarak iyi olan okulda kontenjan yok ama ayakla gidebilirim çünkü yakın kontenjan olsa bile ailem izin vermiyor :(

Kelimesini size söylemedim bu arada :)

5 km için 300 falan tutar herhalde, Mersin merkez ise Tarsus falan ise konumuz iyiymiş.

Senin rahat olman lazım okul konusunda yani okulun seviyesi olarak içine yatması lazım. Lakin diğer kişi de yabancı değil senin baban biraz daha düşünüp ara yol bulmak en iyisi bence. Bu arada lise bitirmiş bir abiniz veya ablanız var ise onun fikrini de alabilirsiniz; sizi hem iyi tanır hem de kendi lise tecrübesine göre teşvik edebilir, benim şahsi görüşüm bu şekildi.

Babana sana Gaslighting yapmamasını, devam ederse onu bıçaklayacağını söyle.
Şaka misiniz ? Heheh 😂
5 km için 300 falan tutar herhalde, Mersin merkez ise Tarsus falan ise konumuz iyiymiş.

Senin rahat olman lazım okul konusunda yani okulun seviyesi olarak içine yatması lazım. Lakin diğer kişi de yabancı değil senin baban biraz daha düşünüp ara yol bulmak en iyisi bence. Bu arada lise bitirmiş bir abiniz veya ablanız var ise onun fikrini de alabilirsiniz; sizi hem iyi tanır hem de kendi lise tecrübesine göre teşvik edebilir, benim şahsi görüşüm bu şekildi.

Tarsus'ta oturuyorum. Şehit Niyazi diye bir okul var onu düşünüyorum bir de çarşı taraflarında da olur da, babam ikna etmem lazım. Abim falan yok fakat halamın oğlu dediğim şehit Niyazi de okudu ona soracağım. Fakat ailem uzak ve uni kazanamazsin falan diyorlar. Umarım ikna edebilirim. Yoksa şu anki okulda kalsam sınıfta kalacağım kimse derse çalışmıyor hocalarda kötü 😐😔

Geri
Yukarı