Ailem Steam'a para yatırmamı istemiyor

Neden yatırmak istediğimi söyleyeyim. Benim sanaldan tanıştığım ve 1 yıllık arkadaşlarım var. Onlar çok güzel şeyler oynuyorlar ve benden yaşça 3-4 yaş büyükler. Bende onlara özeniyorum. Counter-Strike 1.6 almasını istemiştim bir arkadaşımdan. O da bana uzun süre sonra aldı ama benim klanım Counter-Strike 1.6'dan Counter-Strike: Global Offensive geçmişlerdi. Bende onlarla oynamak için pc aldım. Onlar güzel güzel oyun oynarlarken ben elimdeki 3-5 tane korsan oyunla yetinmek zorundayım. Bende oyun oynamak istiyorum. Herkes yatırma demiş ama ben elimdeki 100₺'yi ne yapayım. Söyleyin, ne yapayım. Ne?

Sabretmemi istiyorsunuz ama ben sabredemiyorum. Babamdan uzun süre önce bilgisayar istedim ve yeni aldı. Hatta ilk seferde çok ucuz bişe istemişti ama zorla ikna ettim. Eğer önceden alsaydım daha iyi bilgisayar alabilirdim.
Baban aylık 3000tl kazanıyor şeklinde varsayalım, o 100tl babanın 1 günlük emeği demektir. Baban o 100tl için koca bir gün işe gidiyor demektir. Bunu idrak edebilecek yaştasın. Şu yaşta başkalarına özenip oyuna 100tl yatırılmaz. Yukarıda yazdığım yazıyı oku, kendinden ödün verip paranı biriktir, yapamıyorsan oyuna yatırma.

Neden yatırmak istediğimi söyleyeyim. Benim sanaldan tanıştığım ve 1 yıllık arkadaşlarım var. Onlar çok güzel şeyler oynuyorlar ve benden yaşça 3-4 yaş büyükler. Bende onlara özeniyorum. Counter-Strike 1.6 almasını istemiştim bir arkadaşımdan. O da bana uzun süre sonra aldı ama benim klanım Counter-Strike 1.6'dan Counter-Strike: Global Offensive geçmişlerdi. Bende onlarla oynamak için pc aldım. Onlar güzel güzel oyun oynarlarken ben elimdeki 3-5 tane korsan oyunla yetinmek zorundayım. Bende oyun oynamak istiyorum. Herkes yatırma demiş ama ben elimdeki 100₺'yi ne yapayım. Söyleyin, ne yapayım. Ne?
Sabredin diyorum, yapacak bir şey yok. Millet RTX 2080Ti sahibi, senin RTX 2060'ın var.
Peki benim neyim var? 6 yıllık bir emektar. Normalde asla oynamam diyordum ama maddi imkanlardan ve İngiltere gibi bütün oyunları sömürdüğüm için oynayacak oyunum kalmadı ve LOL'e başladım. Hayat böyle, yüzüne gülmez. Sabret der, der de der. 5 yıl oldu benim adam akıllı bilgisayarım yok. İmkan da yok, ne yapayım şimdi ağlayayım mı intihar mı edeyim? Diyorum işte herkesin kendine göre derdi var.

Babam bozuk para halinde getiriyor. Sigara alınca fazladan bozuk para olursa bir bardağa atıyor ve 100₺'yi aşınca bana getiriyor. Yine söyleyeceğim, umarım beni anlarsınız.

Benim arkadaşım gırlaydı sanki, benim de yoktu. Benim kafa yapım da senin gibiydi tek başıma çeker gider gezer gelirdim.
Bazen diyorum ki şu evden çıkıp gitsem dışarılarda avare avare takılsam, sokakta yaşasam. Parasal sıkıntım da yok ayda 500TL bankaya geliyor. Çeker 1 ay idare ederim.
Babam bozuk para halinde getiriyor. Sigara alınca fazladan bozuk para olursa bir bardağa atıyor ve 100₺'yi aşınca bana getiriyor. Yine söyleyeceğim, umarım beni anlarsınız.
Seni anlıyorum bak. Aramızda 2 yaş fark var. Ben de senin yolundan geçtim ve hala bu yol bitmedi. Sünnet olduğum zaman 4000TL gelmişti. Sünnet masrafımı da ailem karşılamadı. Ama almadılar.
Yapacak bir şey yok. Senin şu an yapabileceğin 2 şey var ;
Ya "ne yaparsam para yatırmama izin verirsiniz?" deyip şartlarını kabul edecek ve yerine getireceksin.
Ya da oturup bekleyeceksin, elinde ki ile yetineceksin. Aynı benim gibi.

Ben "ne yaparsam para yatırmama izin verirsiniz?" sorusunu 20₺ yatırmak isterken sormuştum. Okula para götürmeyeceksin,demişti bende kabul etmiştim. Annem illaki babana söyle diyor. Babama 20₺ yatırırken annem sormuştu. Para yatırmasın ders çalışsın demişti. Ağlamıştım, ağladığımı duydu ve izin verdi. Zor bela yatırdım.

Bu kadar basit mevzu için bile hesap veriyorsan ve bunun için ağlıyorsan ortada problem var. Yaşım küçük dışarı çıkamıyorum demişsiniz ama 13 yaşındasınız çok tuhaf.

Bende eskiden 150 TL biriktirmiştim. Minecraft alıcaktım ama babam izin vermedi. Israr etmeme rağmen kararında vazgeçmedi. Bende sonra vazgeçip parayı aileme verdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı