Ailem Steam'a para yatırmamı istemiyor

Dostum arkadaşlar çok haklı, yakındığın şey çok saçma. Elinde 100 lira var ve sadece oyuna yatırmayı mı düşünüyorsun yani? Ailen elindeki parayı daha işlevsel şeylere yatırdığını anlarsa sana zaten herhangi bir kısıtlama koymayacaklardır. İlla ki de yatırman mı gerekiyor kardeşim biriktir yani bak sonra şükrediceksin.

Ben "ne yaparsam para yatırmama izin verirsiniz?" sorusunu 20₺ yatırmak isterken sormuştum. Okula para götürmeyeceksin,demişti bende kabul etmiştim. Annem illaki babana söyle diyor. Babama 20₺ yatırırken annem sormuştu. Para yatırmasın ders çalışsın demişti. Ağlamıştım, ağladığımı duydu ve izin verdi. Zor bela yatırdım.
İnan ileride göreceksin ki hatta bu çok yakındır ne kadar boş bir derdim varmış diyeceksin kendine. İnsanların ne dertleri var.

CS:GO, LoL ve benzeri oyunlar parasız oynanıyor zaten.

Oyuna para yatıramıyorsun diye çok üzme kendini. Zaten yaşın biraz büyüdükten sonra parayı doğru kullanmayı öğrendiğini anladıkları vakit ailen bir şey demez.

Bana daha çok dışarı çıkamayışın bahane gibi geldi. Buluşmak isteyen her türlü buluşuyor mesela.

Ben "ne yaparsam para yatırmama izin verirsiniz?" sorusunu 20₺ yatırmak isterken sormuştum. Okula para götürmeyeceksin,demişti bende kabul etmiştim. Annem illaki babana söyle diyor. Babama 20₺ yatırırken annem sormuştu. Para yatırmasın ders çalışsın demişti. Ağlamıştım, ağladığımı duydu ve izin verdi. Zor bela yatırdım.
Annene de ki "Derslerim iyi olursa para yatırmama izin verir misin?" Evet deyip uygulamaz ise kusura bakma ortada bencillik var. Ya da ailene tavır koyacaksın. Dersine çalışmayıp, onlarla konuşmayacaksın. Aklıma bunlar geliyor. Burada senin tavrın ve kesin kararlı olman önemli etkenler.
Yürüyerek, bizim zamanımızda bisiklet dünya paraydı.
Hala para. Emin olabilirsin.

Annene de ki "Derslerim iyi olursa para yatırmama izin verir misin?" Evet deyip uygulamaz ise kusura bakma ortada bencillik var. Ya da ailene tavır koyacaksın. Dersine çalışmayıp, onlarla konuşmayacaksın. Aklıma bunlar geliyor. Burada senin tavrın ve kesin kararlı olman önemli etkenler.
Dostum Aile içi ilişkileri zaten hasarlı görünüyor, bir de sen yanlış yönlendirme istersen.

Dostum Aile içi ilişkileri zaten hasarlı görünüyor, bir de sen yanlış yönlendirme istersen.

Diyorum sabret sabret diye ama anlamıyor ne yapayım? İlla diyor ki ben yaşayıp tecrübe edeceğim ve pişman olacağım. Yapacak bir şey yok. Ne hissettiğini anlıyorum ama her şey sabırla olur.

Benim tek eğlencem oyunlarım. Ama oyunlarımda sınırlı. O yüzden oyunlara para yatırmak istiyorum.
Zaten derslerim iyi takdir getirdim ilk dönem.

Benim tek eğlencem oyunlarım. Ama oyunlarımda sınırlı. O yüzden oyunlara para yatırmak istiyorum.
Zaten derslerim iyi takdir getirdim ilk dönem.
Arkadaşlarına özendiğini biliyorum. Ben de aynı durumu yaşadım. Fakat elimdeki ile yetinmek tek çarem. Ücretsiz olan oyunların keyfini çıkarmaya çalışacaksın yapacak bir şey yok.

Belki de derdin oyun değildir, dertleşecek dost arıyor da olabilirsin.
Ha yok ben illa oyun istiyorum dersen gel sana az da olsa LOL öğreteyim.
Hem dertleşiriz hem de nasıl sabır küpü olacağını öğretirim.

Nick : mrHeiNN

Valla kardeşim şöyle bir düşündüm bu yaşta oyun oyna diye rtx2060'lı sistem alıyorlarsa oyuna yatırdığın 100tl'nin ekonomik olarak bir yükü olmaması gerek. Ben 13 yaşında bilgisayar aldıramamıştım😂 Sanırım ailen ders çalışmanı istiyor ve oyunlara bağımlı olmanı istemiyor. Mesele ekonomiden ziyade senin derslerin gibi geldi bana. Ailen haklı bu konuda, ders çalışman lazım şuan. Derslerini ihmal etmez ve bunu ailene gösterirsen emin ol 100 liranın lafını yapmazlar 👍

Steam’deki item kasıp satabileceğin oyunları oynayıp para biriktir. Sonra istediğin oyunları al. En azından sana para yatırmana izin verecekleri zamana kadar bu şekilde idare et. Ben de şuan ara ara Steam’e para yatırsamda bu şekilde baya para kasılıyor. Özellikle Pubg için para biriktirip alırsan ondan gelen kasaları satarak çok iyi para kasabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı