Ailem tavuk yememe karışıyor

Furkan AKBEY

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 4 aydır spora gidiyorum ve son 15 gündür definasyondayım. Asla anneme bana öğün hazırla demem annem aşcı olduğundan küçüklükten bu yana yemek yapmayı falan biliyorum kendim yaparım her şeyi ama ailem tavuk yememi istemiyor. Tavuk kokusunun eve sindiğini ve evin kötü koktuğunu söyluyorlar. Ne yapmalıyım? Tavuk yaparken camı ve aspiratörü açmama rağmen böyle oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi bana çok mantıklı gelmedi. Ailen sürekli tavuk yemeni faydalı bulmadığı için bunu bahane ediyor olabilir mi?

Sen spor yapmadan önce hiç tavuk yemiyor muydunuz?

Yiyorduk hatta ben çok severim ama ayda 3-5 kez yiyorduk ve annem her seferinde bir daha almayalım diyordu ve sürekli bana tavuğun kist olduğunu söyleyip videolar atıyor bunun hakkında.

Ailen haklı olabilir. Tavada yapınca çok yağ sıçrıyor etrafa onları düzgünce silmezsen yapıp kaldırmazsan tavayı bütün ev kokar. Bütün camları açıp evi havalandırman lazım. Eğer her öğün böyle yapıyorsan ev çok kokar. 2 günlük yiyeceğin kadar tavuğu yap porsiyonla kutulara koy öyle tüket her gün en azından evde tavuk kokusu olmaz. Tavuk yerine kıymada yapabilirsin bazı günler. Kıymayı kavurabilirsin ben öyle tüketemiyorum ama bol baharat atıp tüketenler var. Ya da hamburger yapabilirsin.

Yiyorduk hatta ben çok severim ama ayda 3-5 kez yiyorduk ve annem her seferinde bir daha almayalım diyordu ve sürekli bana tavuğun kist olduğunu söyleyip videolar atıyor bunun hakkında.

Tamam işte bu tavukların 30 günde gelişip satılma durumu var ya artık hormonlu DNA'sı ile oynanmış falan filan bunlardan dolayı yemeni istemiyorlar. Evin kokması falan bahane.
Buna yapabileceğin tek şey artık birçok ürünün bu şekilde olduğunu söylemek yani et alıyorsun kasaptan diyorlar ki genetiği oynanmış yem verdiler hayvanlara meyve sebze alıyorsun aynı şekilde genetiği değiştirilmiş tohumla yaptılar yani hayatımızda ne kaldı ki tam anlamıyla doğal olan bu şekilde yaklaşırsan belki kabullenirler.

Sürekli tavuk yemek sağlıklı değil dostum spor yapacağım diye obez olursunz.

Günde 120 gram alıyorum dostum.

Tamam işte bu tavukların 30 günde gelişip satılma durumu var ya artık hormonlu DNA'sı ile oynanmış falan filan bunlardan dolayı yemeni istemiyorlar. Evin kokması falan bahane.
Buna yapabileceğin tek şey artık birçok ürünün bu şekilde olduğunu söylemek yani et alıyorsun kasaptan diyorlar ki genetiği oynanmış yem verdiler hayvanlara meyve sebze alıyorsun aynı şekilde genetiği değiştirilmiş tohumla yaptılar yani hayatımızda ne kaldı ki tam anlamıyla doğal olan bu şekilde yaklaşırsan belki kabullenirler.

Haklısın teşekkürler cevabın için.

Yeni konular

Geri
Yukarı