Aileme karşı çok utangacım

Daha fazla  
Dayıma amcama teyzeme dedelerime anneanne ve babaannelerime seslenemiyorum. Amcama amca dayıma dayı diyemiyorum. Tıkanıyorum söylerken. Dokunarak konuşabiliyorum ancak sadece halama hala diyebiliyorum. Yabancı insanlarla güzel konuşuyorum utanmıyorum ancak akrabalarıma karşı çok utangacım iletişim kuramıyorum. Nasıl yenebilirim bunu?
2 dayı 1 teyze 2 dede 1 amcam 1 halam anneannem ve babaannem var halam hariç hiç kimseye seslenemiyorum.

Öncelikle bunun nedenini bulmalısın. Yabancı insanlarla konuşurken utanmadığını söyledin.
Bunun altında bir neden yatıyor olmalı, o nedeni bulursan tedavisi de olabilir.

Öncelikle bunun nedenini bulmalısın. Yabancı insanlarla konuşurken utanmadığını söyledin.
Bunun altında bir neden yatıyor olmalı, o nedeni bulursan tedavisi de olabilir.

Sadece halama seslenebiliyorum zamanında halamla çok vakit geçirdim benimle çok ilgileniyordu 2-3 yılın tüm yazlarında halamla kaldım bu yüzden olduğunu düşünüyorum

Dayıma amcama teyzeme dedelerime anneanne ve babaannelerime seslenemiyorum. Amcama amca dayıma dayı diyemiyorum. Tıkanıyorum söylerken. Dokunarak konuşabiliyorum ancak sadece halama hala diyebiliyorum. Yabancı insanlarla güzel konuşuyorum utanmıyorum ancak akrabalarıma karşı çok utangacım iletişim kuramıyorum. Nasıl yenebilirim bunu?
2 dayı 1 teyze 2 dede 1 amcam 1 halam anneannem ve babaannem var halam hariç hiç kimseye seslenemiyorum.
Utangaçlık önemli bir sorun değil asosyal seniz çok normal. Arkadaşlarınızla nekadar gezer tozarsanız inanin okadar çok özgüvensiliğiniz azalıyorr. Örenk olarak gittiğniz kafedeki genç çalışanlarla espirili konuşmalar oluyor . Artık büyük hissetmenizi sağlıyor ve zaman geçtikçe alışıyorsunuz . Bu sadece verdiğim örneklerlden birisi ama en etkili olanı.

10 yaş senden büyüğüm. Ben senin yaşındayken öğretmenlerle bile konuşamazdım lakin liseye geçince düzeldi. Akrabalardan kaçardım odanın kapısını kilitlerdim 🤣🤣 giysi dolabında saklanırdım, koltuğun arkasına saklanırdım. Gerçekten böyleydim. Canını sıkma 😊
İnşallah tanıdık kimse yoktur. Bu yazıyı yazdık ama. Akrabalar özellikle.

Geri
Yukarı