Aileme Nasıl Bisiklet Aldırabilirim?

• Konuyu başlatan Berk Alp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 8B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet semte göre değişiklik gösterir. Ne sokaklar var bizim buranın caddeleri gibi :)
Ama genel olarak bisiklet özgürlük hissini uyandırır, alıp başını gitmek istersin.
Ben kesinlikle aynı sokaklarda aylarca dolanamam. Alır başımı giderim, kaybolur, yolumu bulurum.
MTB bisikletim var zaten, dağ tepe demem atlar geçerim her yerden :)

Hele birde arkadaşların varsa tadından yenmez.
Senin bisiklet neydi ? Sedona 720 veya Bianchi TDL 1300 almayı düşünüyorum ben de.

Sana şunu söyleyeyim, o bisikleti alırsan er yada geç kaza yapacaksın :) Bisiklet alıp da düşmemek, çarpmamak mümkün değil.
Ben 17 yaşındayım ve MTB kullanıyorum. Sen 13 yaşında trafikte falan aman diyeyim. Trafikteki kimse seni görmez.
Akşam trafiğinde, arkadaki onca far arasında inan bana kimse seni görmez.
Dua et biri önüne kırmasın veya kapıyı açmasın.

Ben kaskından eldivenine, arka çakarına, uyarıcılarına kadar takıp bisikletin bakımını yapıyor olsam bile bu güvenliği sağlamıyor.
13 yaşında trafiğe çıkmak inan bana er yada geç başına bela çıkarır.

Yeni bisikletimi alalı 1 ay oldu, çok şükür hiç kaza yapmadım. Ama çoğu olası kazayı da dikkat ettiğim için erkenden engelledim.
Bisiklet hariç korunmanı, trafikte güvenliğini sağlayacak araç gereçler bile 300 lira tutar :)
Yok ben amatör yaparım dersen trafikten uzak kalacaksın. Ki trafiğe çıkmayacaksan da alma yani o bisikleti :) Sokakta binecek değilsin ya ?
Yaptınız mı şimdiye kadar kaza?

Kolay gelsin arkadaşlar,
Ben farklılık olsun, spor olsun diye ailemden bisiklet istiyorum. Ne yazık ki ailem bana bisiklet almıyor. Bunu ilkokullu gibi söylediğim için kusura bakmayın. Nedeni maddi durum değil. Hatta kendi birikmiş param da var. Başta Xbox aldıracaktım. Oyun için ona para fazla dediler. Bir şey demedim, tamam dedim.
Bisikleti almama sebepleri araba çarparmış :D kendilerine yolda yürürken de bana araba çarpabileceğini söylediğim halde izin vermediler. Başka açıklama yolları da denedim. Evde otur otur olmuyor dedim. Bilgisayar başında insanın beyni buhar oluyor dedim. Oynama o zaman dediler :D ben ne yapabilirim?

Not: 13 yaşındayım...

Adam şimdi araba çarpmadıysa 20 yaşında dostum umarım isettiğini alabilmişsindir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı