Sokaktaki köpekleri nasıl aldırabilirim?

358669

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar, bugün sizlere yaşadığım bir sorunu paylaşmak istiyorum;

Birazcık geçmişe dönelim. Mahallemize yaklaşık 5 6 ay önce çingene çocukları geldi ve sürekli bağrışıp oynaşmaya başladı, tamam dedik. Sonra bir tane iri yarı bir sokaktan Rotweiler köpeğini koydular kapılarının önüne, ona da sakin duruyor kimseye saldırmıyor dedik ve yine tamam dedik. Sonradan bir tane daha saldırgan köpek getirdiler, işte burada kızışmaya başladım. Bugün de üçüncü köpeği getirdiler ve artık mahallelinin sabrı kalmadı herkese saldırıyorlar kadınların çantalarını yakalayıp yiyorlar, ve çingene sahipleri buna dur demiyor.
Yaklaşık bir 5 gün önce kedimi kaybettim ve bunların yüzünden olduğunu düşünüyorum. Kedimi sokaktan buldum çok uysaldı ve merdivenlerde otururken kucağıma gelip yatıyordu ve o zamanlar ağzı kanıyordu. Onu barınağa verip iyileştirdik sonra kedimiz 3 4 gün boyunca enerjik kaldı ve kusmaya öksürmeye ve bir şey yememeye başladı ve onu veterinere götürdük bize enfeksiyon kaptığını söylediler. (parasında değilim) Yaklaşık 5-6k bir ücret ödedik hayvan fakültesine ve veterinerlere verdik ve kedimiz vefat etti.

Dün öğrendim kedi aslında bizim berberinmiş o zamanlar ağzı kanamıyormuş ve bu çingene veletleri bizim deyip zorla alıp oyuncak niyetine sallamaya başlamışlar, ondan sonra da sanırsam o pisliğin içinde, çingeneler veya köpekler yüzünden enfeksiyon kapmış, ciğerlerine kadar inmiş. Ondan önce bir yavru kedimi daha kaybettim çingeneler yüzünden.

Asıl sorum şu, ben bu çingeneleri nasıl evden çıkarttırırım veya bir daha köpek sahiplenemeyecekleri şekilde köpeklerini aldırabilirim? Belediyeye şikayette bulunuldu kaç kere hiçbir şey yapılmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı