Aileme sigara içtiğimi söylemek istiyorum

Ailene sigara içtiğini söylemek yerine bırakmayı denesen ve bir daha hiç içmesen nasıl olur.
Aileni de üzme, kendine de yazık etme.

6-7 yıldır içiyorum bi kaç kere denedim fakat bırakamadım.
Ortalık 56.. Tövbe Estağfurullah..

Bırakman temennisi ile kardeşim, sen de biliyorsundur hiç iyi bir şey olmadığını. Meslek lisesinden çıkmayım, içmediğime şükrediyorum. Kokusunu hissedince bile nefesim tıkanıyor.

Ortalık 56.. Tövbe Estağfurullah..

Bırakman temennisi ile kardeşim, sen de biliyorsundur hiç iyi bir şey olmadığını. Meslek lisesinden çıkmayım, içmediğime şükrediyorum. Kokusunu hissedince bile nefesim tıkanıyor.
Cidden helal olsun Meslek lisesinde okuyup sigara içmeyen tek insan olabilirsin.
Ailene sigara içtiğini söylemek yerine bırakmayı denesen ve bir daha hiç içmesen nasıl olur.
Aileni de üzme, kendine de yazık etme.

Cidden helal olsun Meslek lisesinde okuyup sigara içmeyen tek insan olabilirsin.

İlaçlar var bırakman için, araştırabilirsin. Söylemek zorunda değilsin annene veya babana ancak bırakmak için zorla kendini.

8. Sınıfta "içemezsin, içmiyorsan aramızdan ayrılırsın" gibi cümleleri söyleyen saçma sapan insanlarla birliktelik yüzünden psikolojik olarak ağzıma ilk defa orada sürdüm. Liseye geçiş itibarıyla da o kişilerle alakayı kestim, hayatımı kurtardım.
Hastanelere başvurmayı denedin mi? Sanırım sigarayı bıraktırmak için bir bölüme başvuruyorsun. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlar umarım.

Söyleme. Sigara da içme. Daha 17 yaşındasın ve 6-7 yıldır içiyorum diyorsun...

Evet kardeşim çok havalı oluyorsun sigara içince, bütün kızlar düşüyor. Tam Cillian Murphy oluyorsun sigara içerken. Özentilikten başka bir şey değil senin sigaran.

Babam 30 sene sigara içti, 90'lı yıllarda kalp krizi geçirdi, doktora gittiğimizde sol tarafı tutmuyordu, dişleri simsiyah olmuştu, doktor ona şöyle dedi "yaşamak istiyorsan sigarayı bırakacaksın" babam o günden sonra neredeyse 25 yıl geçti bir daha bir kere bile sigara içmedi. O bunca sene içip bıraktıysa sende bırakabilirsin.
Bende meslek lisesi mezunuyum, babam yıllarca sigara içti bütün arkadaşlarım da sigara içiyordu, fakat şunu gururla söyleyebilirim bir kez bile sigarayı merak edip bir adet bile içmedim, bi fırt bile içime çekmedim, çoğu şeyde olduğu gibi sigara meselesi de tamamen iradeyle ilgili bir durum.
Doğru nedir, yanlış nedir ne yapmalıyız diye iyi muhakeme muhasebe yapmak gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı