Ailemi hayal kırıklığına uğratacağım

swezyyy

Centipat
Yer
Cu'nun Yanı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bu konu benim için değil ama çok sevdiğim bir kardeşimin başına geldi. Arkadaşım genellikle sabah derslere uyanır sonra da uyuya kalırdı. Ne kadar uyanmak istese de kalkamıyordu. Sınavları yaklaştığı için korkuyor. Derslere çoğu zaman girer fakat bir şey anlamadığını sürekli söyler. Ailesi onu çok seviyor, onun için yapmayacağı bir şey yok. Ama arkadaşım bu duruma çok üzülüyor. Eğer sınavlardan kötü alırsa en çok kendini kötü hissedecek kişi kendisi olacak. Yeni liseye geçti ve anlayabildiği kadar anlamaya çalışıyor. Ama anlamadığı her halinden belli. Ailesini üzmekten çok korkuyor. Ve onları hayal kırıklığına uğratırsa çok üzülecek. Ona yardım etmem için bana yardım edin.

Kilit sorunları şunlar:
-Sabah erken kalkamıyor ve uyanamıyor.
-Dersleri ciddiye almasına rağmen kendisini diğer forumlarda takılmaktan alıkoyamıyor.
-En fazla 30 dakika ders çalışabiliyor.

Arkadaşlar.

-En fazla 30 dakika ders çalışabiliyor.
Bence ders çalışamıyor diye bir şey yok. Bence arkadaşın ya ders çalışmak istemiyor ya da etrafında telefon, bilgisayar gibi dikkat dağıtabilecek etkenler varken ders çalışmaya çalışıyor.
-Dersleri ciddiye almasına rağmen kendisini diğer forumlarda takılmaktan alıkoyamıyor.
Açıkçası böyle bir durum olduğuna inanamadım. Eğer dersleri ciddiye alıyorsa ve gerçekten kendini forumlardan uzaklaştırıp başarmak istiyorsa başaramaması imkansıza yakın.

Bence ders çalışamıyor diye bir şey yok. Bence arkadaşın ya ders çalışmak istemiyor ya da etrafında telefon, bilgisayar gibi dikkat dağıtabilecek etkenler varken ders çalışmaya çalışıyor.

Hocam aynı sıkıntı bende de var diğer kardeşlerim evde istediğini yaparken çalışasım gelmiyor canlı dersten bir halt anlamıyorum.

Hocam aynı sıkıntı bende de var diğer kardeşlerim evde istediğini yaparken çalışasım gelmiyor canlı dersten bir halt anlamıyorum.
Canlı dersten bir şey anlamamak ayrı bir konu. Üsttede yazdığım gibi etrafındaki her şey çok önemli.

Bence telefonundaki (tablet bilgisayar) sosyal uygulamaları silsin Google ve WhatsApp hariç sonrada sabahları kalktığında su içsin ve ve bir şeyler atıştırsın yaşı büyükse kahve içsin ayıktırır ve kendine bir hedef koysun bu onu heyecanlandırır atıyorum adamın en sevdiği oyun GTA ise şu hedefi koysun 6 saat ders çalış ödül 2 saat GTA bu işlemleri uygularsa düzelir.

Kendini arkadaşınmış gibi tasvip ediyorsun gibi. Etme söyle korkuyorum de. Oynu bırak ders çalış nokta hadi marş marş.

@Sinan Engin v1
Kendini arkadaşınmış gibi tasvip ediyorsun gibi. Etme söyle korkuyorum de. Oynu bırak ders çalış nokta hadi marş marş.
Sinan Hocam hayır ben değilim zaten zamanında konuyu açma sebebim gerçekten de en yakın arkadaşıma yardım etmekti pek asosyal kendisi ki ben derslerimde gayet başarılıyım saatinde uyanıyorum yani sorun bende değil arkadaşımda.

Yeni konular

Geri
Yukarı